Mikä saa miehet ostamaan valkoiset tennissukat?
Tennissukat?
6
340
Vastaukset
- Anonyymi
Ne on halpoja eikä tarvitse miettiä kokoja.
- Anonyymi
Tarve saada uudet sukat.
- Anonyymi
Ei todellakaan mikään. Törkeän näköistä kun pukeutuu harmaantuneisiin tennissukkiin ja sandaaleihin. Olen jo 60:nen enkä ole koskaan omistanut valkoisia sukkia.
- Anonyymi
Lenita Airisto saa minut ostamaan tennissukkia !
- Anonyymi00017
Minä ostaisin valkosia ja mustia tennissukkia kasapäin, jos varsi olisi kiristämätön. Katson usein tavaratalossa ja totean , että varsi irvistää ja moni muukin on katsonut varren kireyttä ja jättänyt ostamatta.
Meillä vanhemmilla verenkierto jaloissa huononee, joten varsi ei saa kiristää. Niissä kaikissa on n. 2 cm taitos ja se on tosi kireä. Joskus ratkon niitä ohita kuminauhoja tai leikkaan sen taitoksen pois.
Tennissukan hyödyt; paksu, ei tule rakkoja, imee paljon kosteutta/hikeä, lämmittää syksy/kevät, helppo pukea.
Voisko joku aloittaa tekemään puuvillaisia tennissukkia, joissa n 10% tekokuitua, etteivät hajoa heti kuin ne ihanat itäsaksalaiset Eric Honekerin ajan sukat, joita oli paljon myynnissa 60-80 luvuilla. Miehet käytti niitä puvunkin kanssa kun ne oli niin ihanat jalassa, ja Lenita pahoitti mielensä lentokentällä.
Voisko esim. Finlayson aloittaa niitä tekemään ja mainokseen vaikka" Nyt tarjouksessa kiristämättömät Valkoiset ja mustat tennissukat 90% puuvillaa, 6 paria 15€" Ne myytäisiin hetkessä loppuun koko suomesta. Niitä ostettais varmaan miljoonia pareja. Puuilossakin kysyttäisiin " Tuutko hakemaan , En, Tulen"
Minä ostaisin heti 20 paria. - Anonyymi00018
Ne ovat mukavat ja hyvännäköiset.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1621384
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä40985Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38715- 14630
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28622- 36616
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20592Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30567Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17553