Just ostin itselle 10cm korkkarit citarista koko 41 ja hyvin meni jalkaan.
Korkkarit must
6
239
Vastaukset
- Anonyymi
Otin kirpparilta Nellyn metallikorko-avokkaat 41. Korkeat kapeat korot, ei vain mahdu jalkaan, ovat pientä kokoa.
- Anonyymi
Tinto66 kirjoitti:
Hyvä löytö ei näköjään kaikki mahdu. Tällä hetkellä etsin koon 41-42 saappaita
Tilasin Zalandosta korkeakorkoiset nahkasaappaat KIOMI, 42 kokoa ja menee hyvin jalkaan. Lievä korokepohja <10mm, kapeneva kärki ja vajaa 11cm korkuinen kapea korko.
- Anonyymi
Välillä hieman ärsyttää nuo "10 cm korot" kun mittaus on todennäköisesti tehty väärin. Mittaus pitäisi tehdä koron yläosan keskipisteestä (noin kantapään keskipisteestä). Mikäli kengässä on vielä jonkinasteinen korokepohja, tämänkin mitta pitää vähentää koron korkeudesta.
10 cm:n oikein mitattu korko on vielä kohtuullisen korkea ja kengillä voi vielä kävellä ilman päkiän liiallista rasittumista.- Anonyymi
No, ei se aivan noinkaan mene ! Oikea mittaustapa lienee...korkolapun keskeltä suoraan ylös. Mitä tulee korokepohjiin...kyllä nekin jo horjuttaa, kun alkaa olla 30 mm korkeutta.
- Anonyymi
Kävelkää kengillä jotka on tehty ihmisen anatomialle, nuo 10 cm korot ei ole. Mielestäni nuo korkeat korot näyttävät huonoilta ja kävely muuttuu klompsottamiseksi ja naisellinen käynti katoaa. Ei hyvä. Tämä on miehen mielipide joten sorry mut niin se on, naiset vain luulee korkkarien olevan huippu mut se on markkinamiesten propagandaa ja myyntiä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643305Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433127- 432508
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1102394- 311933
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271820- 481626
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851435- 391300
- 821159