Korkkarit must

Just ostin itselle 10cm korkkarit citarista koko 41 ja hyvin meni jalkaan.

6

295

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Otin kirpparilta Nellyn metallikorko-avokkaat 41. Korkeat kapeat korot, ei vain mahdu jalkaan, ovat pientä kokoa.

      • Hyvä löytö ei näköjään kaikki mahdu. Tällä hetkellä etsin koon 41-42 saappaita


      • Anonyymi
        Tinto66 kirjoitti:

        Hyvä löytö ei näköjään kaikki mahdu. Tällä hetkellä etsin koon 41-42 saappaita

        Tilasin Zalandosta korkeakorkoiset nahkasaappaat KIOMI, 42 kokoa ja menee hyvin jalkaan. Lievä korokepohja <10mm, kapeneva kärki ja vajaa 11cm korkuinen kapea korko.


    • Anonyymi

      Välillä hieman ärsyttää nuo "10 cm korot" kun mittaus on todennäköisesti tehty väärin. Mittaus pitäisi tehdä koron yläosan keskipisteestä (noin kantapään keskipisteestä). Mikäli kengässä on vielä jonkinasteinen korokepohja, tämänkin mitta pitää vähentää koron korkeudesta.
      10 cm:n oikein mitattu korko on vielä kohtuullisen korkea ja kengillä voi vielä kävellä ilman päkiän liiallista rasittumista.

      • Anonyymi

        No, ei se aivan noinkaan mene ! Oikea mittaustapa lienee...korkolapun keskeltä suoraan ylös. Mitä tulee korokepohjiin...kyllä nekin jo horjuttaa, kun alkaa olla 30 mm korkeutta.


    • Anonyymi

      Kävelkää kengillä jotka on tehty ihmisen anatomialle, nuo 10 cm korot ei ole. Mielestäni nuo korkeat korot näyttävät huonoilta ja kävely muuttuu klompsottamiseksi ja naisellinen käynti katoaa. Ei hyvä. Tämä on miehen mielipide joten sorry mut niin se on, naiset vain luulee korkkarien olevan huippu mut se on markkinamiesten propagandaa ja myyntiä.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      38
      3672
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      28
      3232
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      68
      2871
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      91
      2720
    5. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      1748
    6. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      81
      1699
    7. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      22
      1518
    8. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      28
      1507
    9. Olisitpa se hellä

      Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k
      Ikävä
      23
      1474
    10. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      28
      1468
    Aihe