Kertokaa naiset miksi oma rakkaani hermostuu kun aina tavatessamme hänet tuon hänelle kukkia?
Tänään en edes uskaltanut antaa niitä vaikka tapaamisella oli lämmin ja mukava.
Viikon aikana olen antanut kahdesti kukkia ja nyt kolmannella kerralla en uskaltanut niitä antaa jottei hän olisi hermostunut?
Voiko naisen tunteet tukehduttaa kukkiin?
6
109
Vastaukset
- Anonyymi
Kysyt tätä avoliitto-osassa, asutte ilmeisesti siis jo yhdessä. Tosin sanot -aina tavatessamme- ette siis kuitenkaan asu yhdessä, outo palstan valinta, mutta ei takerruta tähän dilemmaan. Ilmeisesti et tunne naistasi vielä kovin hyvin.
Ehkä kukkiin käyttämäsi rahat tarvittaisiin johonkin tärkeämpään hankintaan.
Ehkä naisesi ei ole viherpeukalo/ei pidä leikkokukista/ei saa pidettyä hengissä minkäänlaisia huonekasveja/ehkä hän on allerginen kukille.
Jokaisella kukkakimpulla pitäisi olla oma maljakko, ehkä hänellä ei ole riittävästi maljakoita.
Leikkokukille pitää vaihtaa vettä ennen kuin se alkaa tuoksahtamaan, kukat lakastuu eri tahtiin niitä pitäisi noukkia pois osa, inhaa puuhaa joillekin.
Mitä järkeä on viedä uusia (leikko)kukkia kun eihän ne edellisetkään ole vielä ehtineet edes lakastua . Naisesi käytökseen voi olla monta syytä.
Mun mielestä leikkokukat ovat pelkästään kallista kasvihävikkiä, mutta minähän olenkin inhorealisti, jalat syvällä maassa elävä, joka pyrkii mahdollisimman paljon elämään luonnonvaraista elämää haaskaamatta mitään.
Myytävät kukat on suurimmaksi osaksi kasvatettu kasvihuoneissa ulkomailla. Tarvitaan aivan hirveästi vettä, sähköä ja ihmistyövoimaa kun lentokoneella kuskataan tonneittain esim. ruusuja Afrikasta ja Euroopasta äitienpäiväksi ja lakkiaisiin. Kukkien kasvatukseen menee kymmeniä tuhansia hehtaareita hyvää kasvumaata. Kasvattaisin kukkaviljelmillä mieluummin ruokaa nälkää näkeville.
Tämän vuoksi itse en koskaan osta leikkokukkia enkä anna niitä kenellekään.
Oikean vastauksen saat kysymällä suoraan häneltä :). - Anonyymi
Minäkin hermostuisin jos mulle noin tehtäisiin. Kerran vuodessa syntymäpäiväkukat riittäisi jos mies niin haluaa tehdä, muuten ihan turhaa.
- Anonyymi
Minustakin olisi ihanaa jos saisin edes joskus kukkia... Niitä en edes ensimmäisenä hääpäivänä saanut, vaan ostin ne kauppareissulla itse.
- Anonyymi
Jospa hän on niille allerginen. - Nm. Reaktio seuraa
- Anonyymi
Tuohon osaa hän itse vastata parhaiten. Itse en saisi kukkasia kosakaan liikaa, kunhan ne eivät tuoksuisi liian voimakkaille. Mutta kertoisin kyllä silloin tuojalle.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2124692- 1882616
- 671542
Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?961220- 1261154
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa91142Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1071140- 711091
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1391072- 109999