meinasitte ottaa taskuistani rahaa ja jakaa sitä vajaille ihmisrymille

Ihan jeesuksen nimissä ajattelitte sen tekevän, minä olen eronnut kirkosta ja kehotan muitakin tekemään niin.
351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ja nyt taskut pursuaa omaa rahaa, pitäisi vai pystyä eroamaan useasti, kyllä rahaa silloin piisaisi

Äänestä

Voi ihmisparkaa. Että pitää oikein palstoilla ilmoitella asiasta.

Äänestä

Vau erosit kirkosta? Joo. Sinulle on varattu paikka Ateisti palstalla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ihan jeesuksen nimissä ajattelitte sen tekevän, minä olen eronnut kirkosta ja kehotan muitakin tekemään niin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu