Mikä vaivaa naisia

Anonyymi

Miksi somehulluus on iskenyt niin raskaasti nuoriin naisiin? Miksi muutenkin työnnetään parhaillaan satoja kuvia itsestään eriasennoissa esim. Iigeehen. Naaman vääntelyä omituisiin asentoihin, perse pitkällä. Eipä siinä sinällään, itse varmaan olen jotenkin poikkeavuus, kun koen lähinnä myötishäpeää näitä kohtaan jos sellaisia kuvia nään. Viehättävänä näen erilaiset naiset.. baarissa huomannut hillittömän itsensä kuvaamisilmiön myös. Olen tavannut baarissa nuoria naisia, ja hyvin yleinen turn off tulee heti kun nainen alkaa sepittää kuinka hän on ikäistään henkisesti vanhempi, käytöksen ollessa enemmänkin jälkeenjäänyttä :/ tinderin kautta tapaamani vielä kaameampia tapauksia. Itseään ollaan täynnä ja kuvitellaan olevansa vaikka sun mitä. Esim. Jos harrastaa liikuntaa niin ollaan muka jotain hyperurheilijoita treeniohjelmineen, ja aletaan neuvomaan ilman että edes pyytäisin, jos satun mainitsemaan oman urheilutaustani, ensimmäisellä juoksulenkillä yleensä selviää (jos suhde sinne asti etenee, harvoin) että enemmän on kuvattu instaan kun oltu siellä lenkillä 😂tuntuu välillä että nämä naiset elävät jossakin aivan vieraassa todellisuudessa🤔 mikä lie, hieman huolestuttavaa minusta.

7

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo.. Ihan samaa miettinyt. Tinderistäkään ne ei hae mitään. Käyttävät tinderiä vaan, että saavat lisää seuraajia. Tosi monella lukee tinderissä "ig: pinjapauliinapersenaama"

      Koko iigeen vois sulkea, niin loppuis se saatanan elvistely ja perskuvien laitto siihen paikkaan!

      • Anonyymi

        Olin kaksi päivää tinderissä ja miehet tekivät samaa, vaikka en merkannut mun ig:tä stalkkasivat nämä mut ja seuraavat. Yksi kehtasi lähettää sen naamasta eri asennoissa, mitä siihen olisi pitänyt sanoa ...Todella pinnallinen maailma.

        Menin pois koko systeemistä ulos. En halua enää olla kummassakaan. Tuli sellainen olo et osa minusta olisi viety pois.


    • Anonyymi

      Sitten kun joku uskaltaa flirttailla selvinpäin kasvotusten miehen kanssa on huono nainen. Somesta ei löydy näitä keimailu- ja miesten mielistelykuvia tältä naiselta.

    • Anonyymi

      Ei heitä mikään vaivaa, sosiaalinen media on vain rakennettu niin. Sen käyttö ja siihen liittyvät eri asiat, kuten huomio ja itsensä kuvaaminen aikaansaa mielihyvää. Toiset yksilöt ovat näille mielihyvän tunteille alttiimpia kuin toiset, siksi esim. tuo liikuntaan rinnastus sopii kyseiselle persoonalle. Tinder, instagram, kuntosalit yms voivat aiheuttaa sitä samaa näissä yksilöissä jotka mielihyvää niistä saavat. Teini-ikä ja vähän vielä sen jälkeenkin on sitä aikaa kun omia tunteita opetellaan hallitsemaan, johon liittyy myös kaikenlaiset ylilyönnit. Ei se nyt mitään orgasmista innostusta sentään ole mitä nämä sovellukset aiheuttaa, mutta ehkä sitä voisi rinnastaa sellaiseen onnistumisen tunteeseen, jonka jokainen on joskus kokenut esim. harrastusten parissa. Onhan sellainen tavallaan koukuttavaa, siitä se poissaoleva olemus ja "muissa maailmoissa" liikkuminen.

    • Anonyymi

      "Ei heitä mikään vaivaa, sosiaalinen media on vain rakennettu niin. "

      Väärin. Naiset on rakennettu niin. Kuka mies haluaa sellaisen naisen joka levittelee perskuvia nettiin?

      • Anonyymi

        Ehkä ne perskuvien levittelijät eivät sitä aviomiestä ole etsimässäkään, eikä äitiys ole heidän ykkösprioriteettinsa. He varmaan saavat kiksinsä siitä, että miehet sankoin joukoin (myös sinä) kuolaavat heidän perskuviaan.


    • Anonyymi

      -Ole 6/10 nainen
      -Tykkää 8/10, 9/10 ja 10/10 miehistä
      -Ihmettele kun miehet kritisoivat toimintaa:D

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      195
      2727
    2. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      294
      2604
    3. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      41
      2334
    4. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      159
      1414
    5. Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa

      MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har
      MTV3
      17
      1102
    6. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      47
      1080
    7. 57
      782
    8. Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!

      Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      771
    9. Kullannuput kaahas Stopintakaa ja kolari...

      Tätä se mun uneni tiesi...
      Ilmajoki
      19
      699
    10. 55
      682
    Aihe