Heippa!
Onko kukaan Helsingin Postikeskuksessa töissä?
Olisin halukas kuulemaan vähän lisää kyseisestä työpaikasta.
Jos olet siellä töissä, kertoisitko
1) mitä työtä siellä teet
2) onko palkka hyvä? (lähtöpalkka? jos muistat :)
3) onko mielekästä työtä, suositteletko
4) saako helposti kokopäiväsen duunin, vai ottavatko mielummin osa-aikaisia
5) mitkä ovat työvuorot?
6) mitä plussaa/ miinusta keksit?
Kiitos tuhannesti etukäteen!! :)
Helsingin Postikeskus
5
3534
Vastaukset
- postilainen
Katsopas tuonne seuraavalle sivulle. Sieltä löytyy POSTI-otsikon alta vastauksia tähänkin kysymykseen..
Ja lisäksi vielä..itse aloitin työt vastikään Helsingin eräällä postilla. Ihan lajittelua ja jakelua. Urakkatyötä, eli kotiin pääsee kun omat työt on tehty. Kuukausipalkkaista ja vakituinen duuni. Postilta ei tunnu työt loppuvan..
Omasta mielestäni plussaa on itsenäinen työskentely ja miinusta kaikki turhat mainokset mitä jaetaan myös ja esim liian pienet postiluukut.
Mä saan täyden palkan jo koeajalta. Sekin riippuu ihan postista.- minä
Jep, ihan hyvä tuo POSTI jutustelu, mutta kyselinkin että onko joku Helsingin Postikeskuksessa töissä! Se kun hieman poikkeaa tuosta perinteisestä jakelu, lajittelu tai asiakaspalvelusta!
Eli niitä hommia en ole hakemassa :)) - Nimetön
minä kirjoitti:
Jep, ihan hyvä tuo POSTI jutustelu, mutta kyselinkin että onko joku Helsingin Postikeskuksessa töissä! Se kun hieman poikkeaa tuosta perinteisestä jakelu, lajittelu tai asiakaspalvelusta!
Eli niitä hommia en ole hakemassa :))No kyllä niitä samoja hommia on sielläkin. Ja varsinkin jos olet tuleva postilainen, et voi alkuun kovin vaativia hommia olettaa saavasi..
- minä
Nimetön kirjoitti:
No kyllä niitä samoja hommia on sielläkin. Ja varsinkin jos olet tuleva postilainen, et voi alkuun kovin vaativia hommia olettaa saavasi..
Olen ollut postissa töissä, eli kokemusta on. Toimipaikat ei vain innosta eikä todellakaan jakelu. HKI POK kiinnostais eniten jos nyt en alaa lähde vaihtamaan..
- Anonyymi
Minä haluaisin töihin postin lajittelu keskukseen jouluksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit595581KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti2013658Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182448Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222385Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91288Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT671088- 1021069
- 891061
Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181042Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79975