within

onko mielestänne within temptation heviä.
minusta on mut onko se????
12900
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

se on paskaa.

Äänestä

Se on hyvin kaukana hevistä.

Äänestä

ei ole heviä....... nostakaa mut täältä lattialta nauramasta!!!!! voi jumalauta....heviä???? juts joo... no mutta tietenkin.. kjeh... xDD ei ole heviä..

Äänestä

Eipä ole ei..valitan.

Äänestä
  • Perus poppi/rokkia joka yrittää nightwishin perässä vissiin tehdä musiikkia joka myy.
    Raskaita instrumentteja ja mustiin pukeutuneita soittajia löytyy monesta ei metallibändistäkin.

    Äänestä

  • jeejee kirjoitti:

    Perus poppi/rokkia joka yrittää nightwishin perässä vissiin tehdä musiikkia joka myy.
    Raskaita instrumentteja ja mustiin pukeutuneita soittajia löytyy monesta ei metallibändistäkin.

    Ihan tiedoks vaan että Within on perustettu ennen Nightwishia..

    Äänestä

  • Aimo Nivaska kirjoitti:

    Ihan tiedoks vaan että Within on perustettu ennen Nightwishia..

    musatyylistä pidä niin täytyy sanoa että Within temptation pyyhki lattiaa Nightwishilla. No joo, tulipa aika provo viesti

    Äänestä

  • jeejee kirjoitti:

    Perus poppi/rokkia joka yrittää nightwishin perässä vissiin tehdä musiikkia joka myy.
    Raskaita instrumentteja ja mustiin pukeutuneita soittajia löytyy monesta ei metallibändistäkin.

    Niin, jos osaat yhtään lukea, tajuat että Nightwish ja Within Temptation julkaisivat molemmat debyyttialbuminsa samana vuonna, ja niin siis Within Temptation julkaisi ensiksi.

    WT:n kategorisointi on aika vaikeaa, kun kuuntelee joitain biisejä (joissa miesvokalisti mukana) on meno aika raskasta ja örinävokaalit vie mielen helposti jopa doomin suuntaan, mutta kun kuuntelee sitten vaihteeksi näitä sinkkulohkaisuja joissa ainoastaan Adel laulaa ja meno on poppishenkistä, tulee mieleen.. ...niin poppi lähinnä.

    Äänestä

  • Eipä ole...!

    Äänestä

eeei se ole mitään heviä. :D se on lähinnä jotain "kevyt" rokkia. :D hevi on iihan jotain muuta ;)

Äänestä
  • Niinhän se on. Nykynuorista suurin osa ei ollut edes syntynyt kun heavy metal syntyi 70-luvulla. Heviä tehtiin aika tahdilla 80-luvulla, monella tapaa sitä voi pitää jopa hevin "kulta-aikana". 80-luvulla nämä ns. tukkahevibändit olivat listahirmuja konsanaan. 90-luvulle tultaessa hevi alkoi olla poissa muodista, mm. trashin tullessa muotiin, etenkin Metallican ansiosta. Jotkut perinteiset hevibändit (mm. NWOBHM-pioneeri Iron Maiden) ovat pitäneet tyylinsä 2000-luvulle saakka, mutta yleisesti ottaen harva bändi enää heviä tekee. Nyt on trashista jalostettu Nu-metal ja muut "ääriraskaat" tyylisuunnat muodissa, eikä nykymittapuun mukaan kevyehköltä kuulostava heavy metal enää moneenkaan iske - lähinnä meihin 30-40 vuotiaisiin jotka jo 70-80 luvuilla hevareita oltiin.

    Äänestä

Ei oo heviä. Matkii Nightwishia. Aivan sama millo on julkaissu depyyttinsä. Kuitenki matkii. Hurja teinix bändi. Paskaa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


iekki666 kirjoitti:

onko mielestänne within temptation heviä.
minusta on mut onko se????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu