Mihin "alan miehet" ovat kadonneet?

Anonyymi

Mihin kaikki Rajamäen juopot ovat kadonneet? Ei ole enää Altian mannekiineja urheilukentän alueella.
Olisiko maahanmuuttajista paikkaamaan harvenevaa kantasuomalaista spurgupopulaatiota? Ainakin Hyvinkäällä ja Riihimäellä ovat monikulttuuriset juopot korvanneet vanhoja alan miehiä.
Ovatko Rajamäki ja muukin Nurmijärvi valmiita tällaiseen "rikastumiseen"?

16

915

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Valitettavasti ketään ei enään hakaile takas sinne 80-luvulle,taidat olla niitä rajamäen 80-luvulla syntyneitä ikiteinejä ajelemassa PiiP rallia ylä asteen pihalla ja vuoden kohokohta taitaa olla rajamäkipäivä andiksella teinien kanssa... Toiset kasvaa aikuisiksi ja toiset ei..

    • Anonyymi

      Minkä sille voi jos andiksen tytöt tykkää vanhemmista miehistä? Jonkun se homma täytyy hoitaa. Urheilukentän juopot takas.

      • Anonyymi

        andiksella kaikki on kait alle 2kybäsiä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        andiksella kaikki on kait alle 2kybäsiä

        ei kai siellä enää kukaan edes käy?


      • Anonyymi

        Mikä on andis?


    • Anonyymi

      Kuusibaari on kaadettu ja "maineikkaat" entiset alanmiehet ovat jo mullan alla.

      • Anonyymi

        Ne oli kovia jätkiä, viina virtasi ja laulu aina soi.


      • Anonyymi

        Hä? onx Räbäddi delassu? Entäs Parsonsit? Alanmiehet takas urheilukentälle dokaan. Kongosta tulee vahvistuksia.


    • Anonyymi

      Voi rajamäenjuntit

      • Anonyymi

        ootsä käyny mamas bailaamas hömppeli


    • Anonyymi

      Kongosta tulee porukkaa, ehkä niistä löytyy vahvistuksia juopposkeneen?

    • Anonyymi

      Onhan Rajamäessä juoppoja yhä, istuksimassa kirjaston edessä puistossa ja kauppakeskuksen ulkopenkeillä. He on vaan nyt osa jo nuorempaa polvea mutta " harrastuksessaan" pitkällä. Tietysti kun on myös sekakäyttöä niin se kuluttanee rajummin.

    • Anonyymi

      Olisko nekin nykyään netissä verkostoitumassa, siellä pääsee helpommin "piireihin" oikein. Joku kulttikerho siellä kokoontuu ja jakelee alkoporukallekin tehtäviä, joita toimitella. Jos niissä tarvitsee ajokorttia, joutuu vähän harkitsemaan milloin kittaa. Uusi addiktio on ehkä toistaiseksi vienyt vähän tilaa entiseltä. Siellä ne muutkin hörhöt ajeleskelevat yhdellä ajovalolla komeasti kokomustissaan. Huomatkaa nyt, älkää huomatko, huomatkaa nyt.

    • Anonyymi

      Kontion Ami, Pärssiset, Ratinen yms. menneiltä ajoilta, voi pojat se oli aikaa.

      • Anonyymi

        Joo,varmaan tosi siistiä...


    • Anonyymi

      Hautaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      52
      950
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      106
      903
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      16
      818
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      4
      761
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      71
      663
    6. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      2
      622
    7. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      185
      584
    8. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      56
      566
    9. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      70
      546
    10. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      24
      520
    Aihe