minulla on tasan 1,5kk aikaa tärkeään tapahtumaan, ylipainoa on 25kg ja laihduttaa pitäisi ja nopeasti. eli paljon ehdin laihtua ja mitkä on tehokkaimmat keinot? mitään vinkkejä tai neuvoja?
apua!
tiitU
2386
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
laihduttamaan kovin paljoa veikkaisin 5-10 kg. ja sen tulee tapahtua pikadietillä. jos haluat pysyviä tuloksia niin siihen menee aikaa todella kauan. itse olen juuri pikadietillä ja kolmessa päivässä on lähtenyt -3kg (todennäköisesti nestettä). Kaloreita syön alle 1000/pv. heikko olo on, mutta täytyy saada pääsiäiseksi muutama kilo pois :)
pudottaa nopeasti painoa, mutta jos et ole ennen paastonnut et voi jatkaa yli viikon.
Siihenkin pitää valmistautua hiljakseen jättämällä kaksi viikkoa aiemmin kahvi ja tee pois sekä viikkoa aikaisemmin liha ja raskaat ruuat.
Olen paastonnut enimmillään 14 vrk ja painoa putosi 11 kiloa. Osa on nestettä, mutta myös rasvaa. Kävelin joka päivä 5-10 kilometriä.
Energiaa oli vaikka kuinka. Lopettaminen on kaikkein vaikeinta. Ei haluaisi tavallaan pilata omaa elimistöään syömällä, kun se on puhdistunut jo niinkin kauan.