Kreatiinia halvalla
Mie
13811
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
en uskokaan, että hyvän laatuista kreaa, saakaan noin halvalla... eli huono laatuista (tehotonta) kamaa 99% varmuudella.... ajatelkaa jo järjelläkin, hyvät raaka-aineet maksaa.. sama meininki on hc:llä
Kaikki halvat kreat on melkein järjestänsä tehotonta paskaa. Juttelin yhen ravinnemyyjän kans ja se sanoi kerran soittaneensa fastille ja jollekin toiselle valmistajalle kun oli jotain halpisheraa tarjolla sikahalvalla. Ne sitten sanoi, ettei sitä todellakaan kannata tilata kun se on epäpuhdasta, siinä on kaikkea paskaa mitä valmistusprosessissa tulee purkissa mukana. Ei ne hinnat nyt ihan hatusta oo vedetty.
Ihan ok kreatiiniähän tuo on, mutta en nyt tiiä onko hirvittävän halpaa. Vajaan kilon kun tuota ostaa niin hinnaksi tulee lähemmäs 40e.
No mikähän vittu tostakin tuotteesta halvan tekee???
fastin 900g kreatiini irtoaa halvimmillaan 23e per 900g.
kannattaa tutustua myös tuotteen kokonaispainoon ennen kuin ostat.
Että Evo myy joitain poistoeriä suunnilleen tukkuhintaan. Ihmisille jää kuitenkin muistikuva että sehän oli se halpa paikka.
Evolution on tuotemerkki,ei myyjä.
elikkäs en huomannut, et se on noin pien puteli.... eli aikas kallistahan toi on, vaikka onkin ale hinnat... etenkin kun ottaa huomioon, että ei toimi. Muistanpa eräänkin tapauksen, kun erään merkin maahantuoja, kertoi mulle hyvän vinkin, miten saa hintoja hyvin kreassa alas.. jatketaan puhdasta kreaa ja lätkäistään 100% merkki kylkeen=) se on sitä kuuluisaa kusetusta, tämä tapahtui muistaakseni vuonna 98-99?? silloin kun hinnatkin olivat korkeammat. Eikä tämä kyseinen merkki ollut mikään pieni nimi... vaan tunnettu jenkkimerkki ja laatukamaa, ilman noita laimentamisia;)
saman kokoinen puteli on EUR12.90 joten kyllä tämä on paljon halvempaa ja kyllä minä luotan enemmän Evon kreaan jonka tekijä/myyjä (www.ufs.fi) kertoo avoimesti aineen alkuperän etc.päinvastoin kuin monet muut puljut jotka käyttää kiinalaista ainetta.
Ja mistähän sinä tiedät, miten avoimesti kertovat tuotteidensa alkuperästä tai sisällöstä? Ne on pelkkiä mainospuheita, joilla kusetetaan tyhmiä bodareita ostamaan kalliimpaa jauhoa, joka on oikeasti sitä samaa tavaraa kuin muillakin. Ei uskoisi, että tekin olette niin helposti johdateltavissa Evon markkinointipuheilla.
Mistä tiedän...
Koska joillakin firmoilla on liikeideana myydä laatua eikä vain määrää halvalla hinnalla!
Jos purkin kyljessä lukee 'CreaPure' ja ärrä perässä niin on takuuvarmasti sitä itseään -maailman puhtainta kreatiinia! Ensinnäkään kellään pussittajalla ei ole munaa alkaa tuollaista feikkaamaan...kiinni jää varmasti!
Ja miksi pitäisi huijata tms.? Fiksut treenaajat panostaa myös laatuun ja ovat siitä valmiita maksamaan vähän enemmän. Sitten on erikseen ne treenaajat joille riittää vähempi, kunhan tuotenimessä mainitaan vaan "kreatiini" ja hinta on halpa, viis laadusta.
Mut hei, voithan sä pyytää raaka-ainetodistuksia vaikka Evolta jos sellaisia antavat ;-)
Jos tosissaan treenaa ja syö hyvin kehonrakennusmielessä, ei todellakaan maksa ylimääräistä jostain UFS:n jauhoista, jos muualta saa halvemmalla. Kukaan ei kuitenkaan huomaa kehityksessä eroa, onko kyseessä UFS:n sikakalliit jauhot vai joku halvempi tuote. Sen hintaerotuksen voi kuitenkin pistää hormooneihin, joilla se todellinen kehitys tapahtuu.
Evolutionille on iskenyt paniikki. Tampereella Boosman, Jr fitnesstore ja Pispalanwoima painavat tavaraa niin halvalla, että hintoja on pakko laskea muuten Tampereen myymälä joudutaan lopettamaan.
Evolution on valmistaja. UFS on kauppa.
Eikö muuten hintojen lasku/tarjoukset ole ihan normaalia liiketoimintaa ja kilpailua? Kauppakejut nokittaa tarjouksillakin. Autokaupat tarjoaa erilaisia etuja. Pankit kilpailee vaikkapa koroilla. Bensa-asemat kilpailee hinnoilla. Miksi lisäravinnealalla hintojen pitäisi olla kaikkialla aina samat. FASTin osalta asia tietty on eri, mutta siis muuten...