Mitähän sille v. 1968 Grönlantiin uponneelle

ydinpommille kuuluu, joka B-52 -pommarin joukossa vaipui jäähän. Muutama pommi löytyi etsinnöissä mutta yksi jäi karkuteille...onko laimennut.?
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/200811118572356
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tiedoksi,kaikkiaan 11 ydinpommia on hukattu historiamme aikana

Äänestä
  • On sitä hävinny rautatavaraa muiltakin. Minulta hävisi aikoinaan vuoden sisällä 3 rautakankia ja kaikki vielä eri paikkaunnille. Menin rautakauppaan ja ostin uuden firman piikkiin kun tili oli siellä. Kolmannen tapauksen jälkeen pomo toi pätkän koirankettinkiä ja sanoi että laita rautakanki tuon päähän niin ei häviä. Sitten tuli lama ja hävisi koko firma ja pomokin hävisi, löytyi myöhemmin hirrestä roikkumasta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    On sitä hävinny rautatavaraa muiltakin. Minulta hävisi aikoinaan vuoden sisällä 3 rautakankia ja kaikki vielä eri paikkaunnille. Menin rautakauppaan ja ostin uuden firman piikkiin kun tili oli siellä. Kolmannen tapauksen jälkeen pomo toi pätkän koirankettinkiä ja sanoi että laita rautakanki tuon päähän niin ei häviä. Sitten tuli lama ja hävisi koko firma ja pomokin hävisi, löytyi myöhemmin hirrestä roikkumasta.

    Omituista tuo rautakankien katoaminen,minultakin katosi 3 rautakankea kotoani ja en ole vielä ostanut yhtäkään tilalle.Ilmeisesti on kysyttyä tavaraa kulkijoille!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Omituista tuo rautakankien katoaminen,minultakin katosi 3 rautakankea kotoani ja en ole vielä ostanut yhtäkään tilalle.Ilmeisesti on kysyttyä tavaraa kulkijoille!

    Oliskohan joku kankikaikkonen asialla kun sitä on nykyään kaikenlaisia pervoja niin voi olla että on jolain rautakankifetissi.

    Äänestä

USA kylvää kylmiä ydinpommeja muiden valtioiden alueelle ja salaa totuuden, eikä kukaan pidä asiaa minään. Voi vain arvailla mitä kaikkea on salattu Suomessa ja muualla maailmanterroristin puuhista.

Punkkien levittämiä erittäin vaaralllisia tauteja, joihin sairastuu kansaa Suomessakin, pidetään käytännössä varmuudella USA:n sotateollisuuden luomina bioaseina, jotka vain ovat levinneet ympäri maailmaa. Eikä näytä Suomen viranomaisia haittaavan tämäkään terrorismi, missä suomalisia on sairastutettu USA:n sotateollisuuden toimesta. Kuinka moni sairastuu jatkossa joka kesä, ja paljonko se Suomelle ja sairastuneille maksaa näiden kärsimysten lisäksi?

USA ON MAAILMAN SYÖPÄ!!!!

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ydinpommille kuuluu, joka B-52 -pommarin joukossa vaipui jäähän. Muutama pommi löytyi etsinnöissä mutta yksi jäi karkuteille...onko laimennut.?
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/200811118572356

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu