Naiset on itse pelanneet itsensä ulos parisuhdemarkkinoilta, koska tavoittelevat kuuta taivaalta. Sekin on varmaan miesten syytä?
"Naisilla on valinnanvaraa yltäkylläisyyksiin asti. Siitä seuraa, että moni nainen päätyy häilyviin suhteisiin, joista Helsingin Sanomat kertoi maaliskuussa."
https://www.menaiset.fi/artikkeli/ihmiset-ja-ilmiot/kolumnit/tinderista-tuli-katkera-paikka-jossa-kaikki-ovat-vihaisia-ja?utm_source=is.fi&utm_medium=referral&utm_campaign=mn_vk_ismenaiset&utm_content=sls-article
"Naisilla on valinnanvaraa yltäkylläisyyksiin asti. Siitä seuraa, että moni nainen päätyy häilyviin suhteisiin, joista Helsingin Sanomat kertoi maaliskuussa."
https://www.menaiset.fi/artikkeli/ihmiset-ja-ilmiot/kolumnit/tinderista-tuli-katkera-paikka-jossa-kaikki-ovat-vihaisia-ja?utm_source=is.fi&utm_medium=referral&utm_campaign=mn_vk_ismenaiset&utm_content=sls-article
Vastaukset 7
Vanhimmat
"Deittailukulttuuri on kuitenkin muuttunut, ja Tinder on iso osa muutosta.
The New York Timesin mukaan naisten ja miesten potentiaalisille deittikumppaneille antamien tykkäysten määrässä on valtava ero: miehet antavat sydämen 46 prosentille naisista, kun taas naiset kelpuuttavat parikseen vain 14 prosenttia miehistä."
Naiset väittää ettei asia ole näin. Siinähän sitten Suomessakin itkevät KAIKKIA miehiä petturisioiksi kun itse treffailevat keskenään samoja yksittäisiä miehiä.
Onhan se jännää jos mies saa sukat pyörimään jaloissa. Jännää varmasti myös huomata ettei olekaan ainut nainen miehelle.
"The+New+York+Timesin+mukaan+naisten+ja+miesten+potentiaalisille+deittikumppaneille+antamien+tykkäysten+määrässä+on+valtava+ero:+miehet+antavat+sydämen+46+prosentille+naisista,+kun+taas+naiset+kelpuuttavat+parikseen+vain+14+prosenttia+miehistä."
Eli+siis+nainen+voi+hylätä+ulkonäön+perusteella+86%+ehdokkaista,+kun+taas+mies+on+valmis+tutustumaan+paremmin+lähes+puoliin+naisista.+Jos+miehillä+olisi+sama+tykkäysprosentti,+putoaisi+mätsien+todennäköisyys+kolmasosaan.
Niin+kauan+kun+naiset+odottavat+että+miehet+tekevät+aloitteen,+heidän+pitää+hyväksyä+myös+se+että+aloitteita+tehdään+useammille+muillekin+naisille.
"The New York Timesin mukaan naisten ja miesten potentiaalisille deittikumppaneille antamien tykkäysten määrässä on valtava ero: miehet antavat sydämen 46 prosentille naisista, kun taas naiset kelpuuttavat parikseen vain 14 prosenttia miehistä."
E-e-ei se noin ole. T. Pinjapauliina.
Jaha,+olen+kai+melkoinen+poikkeus.+Minulla+on+samat+peruskriteerit+kuin+lähes+kaikilla+naisilla,+joihin+olen+yrittänyt+ja+halunnut+tutustua.+Potentiaalisia+ehdokkaita+on+korkeintaan+1%.+Naisilla+samat+kriteerit,+mutta+vain+selvästi+tiukemmat.+Aika+toivotonta.+Vaikka+toisin+täällä+väitetään,+pituutta+ja+painoa+pitäisi+olla+hurjasti+enemmän+kuin+naisella.+Keskimittainen+hoikka+urheilijatyyppi+on+naisille+nolla.+Kieltämättä+harvassa+ovat+hoikat+sivustoille+päätyvät+naiset.+Ymmärrän+ettei+pullukoita+kiinnosta,+mutta+ei+siinä+mitään+menetä.
Ei siinä mitään, että 10/10 nainen tavoittelee 10/10 miehiä, mutta nyt on menty siihen, että jo 6/10 naiset tavoittelee 10/10 miehiä kun ovat joskus saaneet patukkaa 10/10 miehiltä.
Naisten häilyvät suhteet on alkoholistien kanssa. Siinä sitten nainen miettii vuosia miten pääsee eroon juoposta joka haukkuu ja kohtelee huonosti.
Tavis naiset ei halua tavis miestä vaan sen top 10 miehen joka pettää. Naisille komea mies on yhtä kuin hyvä kumppani joka ei koskaan petä eikä kohtele huonosti. No metsään menee... Suomessa on jotain 500 000 sinkkumiestä jotka ei saa parisuhdetta koska naisille ei kelpaa samantasoinen.
No saman verran suurin piirtein on niitä läskejä sinkkunaisiakin?