tienaa tonni

onko joku joskus ollut, ja millaista työtä teki? tai tietääkö joku, mistä kaikkialta kannattaisi kysellä avoimia paikkoja?
31986
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olin pari kesää sit just samaisen kampanjan kautta vähä aikaa töissä, Nordeassa.Oli mukava paikka, mutta asiaa autto se että äiti sattu olemaan myös ko.paikassa töissä:)Työsuhdehan on tosi lyhyt, et kannattaa varmaa katella sit loppukesäks muutakin työtä

Äänestä

Olen neljä kertaa ollut ko. työssä, siten, että oli kaksi kahden viikon pätkää (eri yrityksissä) peräkkäin kahtena peräkkäisenä kesänä. Molemmat yritykset olivat tehtaita ja ulkotöitä oli tarjolla. Ihan mukava juttu, sai rahaa eikä ollut vaikeita töitä. Ainoa ongelma noissa vaan tuppaa olemaan se, että mäkin pääsin suhteilla noihin paikkoihin ja ko. yritykset ei ottanut muuta kuin työntekijöiden lapsia, koska niitä oli niin paljon aina tyrkyllä. Eli taitaa olla hyvä säkä, jos ilman suhteita pääsee. Mutta tehtaista kannattaa ilman muuta kysellä ainakin ja pankeista. Tosin voit kysyä mistä vaan, kyllä ne sitte sanoo, jos heillä ei sellaista ole tarjolla.

Äänestä
  • Siis nykyäänhän se on nimellä "Tutustu työelämään ja tienaa" ja yllensä se palkka on 250 euroa kaks vikkoa..
    Ite oon nyt hakenut viiteen paikkaan túota kautta. Kaikki HOK-Elannon kautta. Toivottavasti saisin jonkun työn ilman suhteita.. =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minätäällähei. kirjoitti:

onko joku joskus ollut, ja millaista työtä teki? tai tietääkö joku, mistä kaikkialta kannattaisi kysellä avoimia paikkoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu