minkä ikäiset

Morjens!
Haluaisin hieman gallupia siitä, minkä ikästä porukkaa on lähdössä ens kesän Provinssiin..?? Ite oon ollu Provinssissa 7 kertaa, ekan kerran vuonna 1998. Jo viime kesänä alko tuntuun et oonko liian vanha ja nyt mietin sitä taasen.. Tuntuu siltä et pitäis jo jättää väliin, mut kun oon "aina" ollu siä... No jaa, jos paljon kaksvitosia ilmoittautuu, niin mäkin lähden:)
7459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Itse olen ollut paikalla vuodesta -93 joten sulla on vielä matkaa.

Äänestä

Mä olen ollut provinssissa jo 13 kerataa ja aion olla jatkossakin. Minne sitä sitten menisi. Mun musiikkimaku on rock ja on mukava kuunnella musaa livenä festareilla. Mitä mä jossain oopperajuhlilla tai tangomarkkinoilla tekisin?

Tänä kesänä olisi tarkoitus mennä Ruisrockiin kun siellä en oo koskaan ollut, ja siellä on nyt mielenkiintoisia bändejä.

Oma ystäväpiirini koostuu parikymppisistä viisikymppisiin ja lähes jokainen heistä käy jollain festarilla.

Se on muuttunut iän myötä, että leirintäalue on vaihtunut hotelliin ja festaribussi taksiin :)

Eiköhän noi kesäjuhlat määräydy musiikkimaun mukaan eikä iän mukaan. Ja mikä se on kesä jos ei saa nuuhkia festarin ruokakojujen tuoksuja ja hillua jutellen kaikenkarvaisten hiihtäjien kanssa. Älä jätä festareita noin tyhmän syyn vuoksi väliin.

Äänestä
  • Sen verran ikä ainakin merkitsee, että kovin nuorella ei ole paljoa mahdollisuutta paikalle päästä. Itseäni tämä haittaa; kysehän on lähinnä järjestelyistä,,, Saattaisin saada kyydin siskolta, mut eivät vasnhemmat yksin päästä. Kyllähän sen toisaalta ymmärrän. Mutta että liian vanha, aika kumma syy. Mene ihmeessä ja pidä hauskaa meidän "pikkulastenkin" puolesta!

    Äänestä

  • Tässä sen näkee; olen alle 18 ja kovaa vauhtia hakeutumassa humppaamaan... Festareilla olin viime kesänä ja nyt menossa mutta enemmän kiinnostaa Souvareiden keikka. Mutta alle 18 vuotiaana paha päästä minnekkään sisään katsomaan... se hieman harmittaa mutta sitten kun täytän 18 niin humppaamaan mieluummin... festarit olen jo nähnyt... ei kolahda...

    Äänestä

Moi!

Et sä varmaan oo yhtään liian vanha. Kyllähän provinssissa ikähaitari on aika suuri. Mä olin kanssa ensimmäisen kerran 1998. Kerran jäi väliin, se oli vuonna 2003.
Nyt on niin kovat bändit, että on pakko mennä vaikka festari on mun mielestä kyllä paisunut jo vähän turhankin massiiviseksi.

Äänestä

Itse olen 18, toista kertaa menossa provinssiin. Eihän sillä iällä ole mitään väliä, eikö? Sinnevaa! (:

Äänestä

Aha, älä kuule mssään nimessä jätä väliin, jos vain mielenkiintoa, jaksat ja rahapolitiikka antaa periksi, niin eikun menoksi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Provinssiin..?? kirjoitti:

Morjens!
Haluaisin hieman gallupia siitä, minkä ikästä porukkaa on lähdössä ens kesän Provinssiin..?? Ite oon ollu Provinssissa 7 kertaa, ekan kerran vuonna 1998. Jo viime kesänä alko tuntuun et oonko liian vanha ja nyt mietin sitä taasen.. Tuntuu siltä et pitäis jo jättää väliin, mut kun oon "aina" ollu siä... No jaa, jos paljon kaksvitosia ilmoittautuu, niin mäkin lähden:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu