line6

onko kokemuksia line6 spider kakkosesta 15wattinen?
4440
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

se on kuulemma ihan kelpo vahvistin, mulla on itse ton 112 (1x12, 75 wattinen).

Äänestä

eli mitä nä efektit meinaa täs vahvaris???
6 effects including Tape echo,standard Delay, Sweep echo (all w/Tap speed),Chorus/Flanger, Phaser, Tremolo and Reverb, up to 2 at thesame time,

Äänestä

kerran olen kaverin tollasta spideriä kokeillut ja sen sanon et älä ihmeessä osta.. noi isommat on sitten asia erikseen niillä voi jopa soittaa ja hyvillä soundeilla.. katso myös behringerin vampirea on hintalaatusuhde kohdillaan.!

Äänestä

varmaan ihan kelpo peli tosin teho ei riitä kuin kotikäyttöön, mutta Celestionin elementti sisällä takaa hyvät surinat.. ja efektejäkin on vähemmän kuin isoissa.. mutta kuten sanottu kotikäyttöön varmasti kelop peli..
itselläni on Spider II 212 (2x75w) ja tämä jos mikä on osoittautunut erittäin hyväksi komboksi
niin tehoiltaankuin efekteiltään ja mallinoksiltaan.. tosin efektinä käytän viel Line6 POD XT liveä.. suosittelen hakkimaan, ja katso käytön mukaan se miten paljon tarvitset tehoa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


zahlema kirjoitti:

onko kokemuksia line6 spider kakkosesta 15wattinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu