Oletteko miehet kosineet naista/menneet kihloihin 2 kuukauden seurustelun jälkeen? Tarkoitan nuorempia miehiä, noin alle 25-vuotiaita. Kerkeekö tuona aikana tutustumaan toiseen tarpeeksi hyvin? Mietin vain tuota aikaa, että aika lyhyt kuitenkin... Kerkeekö tutustumaan toiseen tarpeeksi hyvin..?
tymä kysymys
mut kysyn silti
51044
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
En ole kosinut, tiedän ihmisiä jotka ovat.
Ja on liian lyhyt aika, odota pari vuotta. Jos se on kestävää sorttia niin kyllä sitä malttaa pari vuotta.
Kestikö suhde vai kariutuko?
Kyllä ne naimisissa ovat vielä yli 10v jälkeen (en nyt muista milloin menivät naimisiin), kolme mukulaa ja omakotitalo.
Samalla myös irtosuhteita useampia kappaleita ainakin miehen puolelta. En tiedä tietääkö vaimo/onko myös harrastanut. Liitossa on ollut muutenkin enemmän tahtoa kuin rakkautta.
Melkoinen riski se tuossa vaiheessa on. Itse katselisin pahimman huuman yli eli ainakin pari vuotta. Se on kuitenkin "elinkautinen".
2 kuukautta on kovin vähän, varsinkin jos ollaan nuoria. Voi onnistua, ei mahdotonta, mutta pitää olla vakavasti molemmat asiassa mukana.
Minä menin 4 kuukauden jälkeen tapaamisesta kihloihin ja siitä 3 kk niin vihittiin. Vauhti oli kova, ihmettelen vielä itse miten uskalsimme. Pitempi aika ei olisi ollut yhtään pahaksi, mutta silloin oli kiire siksi että ei haluttu seksisuhdetta ennen avioliittoa.
Mentiin kihloihin kun 8vk seurustelua takana.
Kundi oli just täyttäny 17v ja minä olin 18v.
vieläki yhdes.