Aina sama ongelma. sinkut miettii, mistä löytäis`sen oikean`, enkä voi moittii. on sitä tullu itekki mietittyy.. tällä hetkellä kyllä sydän viel niin rikki etten oikeesti kai mihinkään vakavampaan pysyiskään. mut näinä yksinäisinä hetkinä oon yks niistä jotka miettii mistä sais sen ihanan oman kullan jonka syliin käpertyä. kun ei vois vähempää nyt kiinnostaa mitkään pelkät yhen yön jutut ym. baarimelskeet. sit myönnän olevani vähän kai kranttu joka ei ihan joka äijälle lämpene ja joka tarttee kiinnostuakseen vähän enemmänki kun vaan ohi kiitävän hetken. kaipaisin vaan niiin yhessä touhuumista ja hellyyden antamista ja saamista ihmisen kans joka taas oikeesti kolahtais..
mut rakkaat kohtalotoverit; meitä on niiin paljon, et on se kumma ettei keksitä tapaa jossa tän henkiset ihmiset kohtais. etenki täällä pääkaupunkiseudulla jossa populaa ja paikkoja riittäis..:)
mut rakkaat kohtalotoverit; meitä on niiin paljon, et on se kumma ettei keksitä tapaa jossa tän henkiset ihmiset kohtais. etenki täällä pääkaupunkiseudulla jossa populaa ja paikkoja riittäis..:)
Vastaukset 9
Vanhimmat
Samaa ihmettelen ja kaipailen minäkin. Yksinäisiä on vaikka kuinka ja kukaan ei löydä toisistaan seuraa. On se niin vääärin! Nyt kaikki viisaat yksinäiset päät yhteen ja miettimään, missä löydämme toisemme.
Saisin kiini sen ehkäpä elämäni rakkauden,mitä epäilin...
vaikka kuinka moni on lukenu tän, niin ei oo ideoita herunu..
..ja tietty, jos se helppoo ois, ei kai tätä tartteis pohtii..
pitäis olla tilanne jossa porukka tietäis kaipailevansa seuraa, mut ei ois kuitenkaan olo, et on tyrkyllä jollai lihatiskillä..;)
kesällä tietty kaikkia ihania ulkopaikkoja. picnik puistoja, rantsuja ym. hengauspaikkoja..Oih, tulee oikein ikävä kesää..:)
no mut joo, kai tää on aika lapsellista. tokkopa siitä sinkkujen hittikohtauspaikkaa aikaisiks sais vaik täällä julistaisin jonkun puiston jokskuks hemmetin kohtausmestaks..;) kai se on siis tyydyttävä tän vallitsevan tilanteeseen ja jatkaa entiseen malliin..:(
mut hymyillään kun tavataan..
Ostaisin vokaalin.
myyn e:n, i:n ja o:n.
näistä saa: ei oo :n
No löytyihän niitä.
Olen miettinyt, että nykyajassa on se ongelma ettei tiedä kuka on sinkku ja kuka varattu.
Ihmiset kun haahuilee ilman sormuksia vaikka olisivatkin varattuja ja päinvastoin.
Ennen vanhaan ihmiset viestittivät kampauksellaan tai pukeutumistyylillään siviilisäätyään, mitään tällaista ei enää ole!
Pitäisi keksiä joku tällainen merkki joka kertoisi että tässä kulkee nyt yksinäinen seuraa hakeva ihminen. Se laskisi huomattavasti kynnystä mennä kysymään että lähdetkö vaikkapa pirtelölle..
minä ajattelin laittaa autoni takaikkunalle kyltin:tässä vapaa sinkku
sinkuille voisin suositella lavatansseja. ihan perustanssitaidolla voi lähteä mukaan. lavoilla on paljon eri ikäisiä ihmisiä ja jos ei sitä omaa kultaa satukaan heti löytymään niin silti voi pitää hauskaa muiden ihmisten kanssa. lavoilla ei ole samanlaista isku-meininkiä kuin baareissa vaan siellä voi tutustua kaikessa rauhassa (ilman tupakansavua ja viinaa)