Mitä mieltä miehet olette sporttisista naisista? Siis sellaisista, jotka liikkuu paljon, mutta silti löytyy muotoja vielä. Vai ovatko sellaiset todella hoikat enemmän mieleen?
Sporttiset naiset
15
134
Vastaukset
- Anonyymi
minusta "sporttiset" naiset on jotenkin ärsyttävän kireitä, neuroottisia suorittajia, hermoille käyviä pinkeitä pirulaisia.
- Anonyymi
Jotenkin en tunnista itseäni tuosta kuvauksesta, vaikka tykkäänkin liikkua.
- Anonyymi
Tunnustan kuuluvani tähän ryhmään😂🤘
Tosin osaan kyllä relailla ja olla vain hiljaakin.
Tuo suorittaminenhan kuuluu asiaan ja toisinaan on hermot kireällä, jos on ylikuntoa tai painonhallintakuuri menossa.
Kannattaa tosiaan miesten muistaa, että sporttisuus ja muut ulkonäköön liittyvät vaivannäöt eivät todellakaan tule helpolla ja ilmaiseksi. Onhan se tietenkin eri, kun olla naisen kanssa, joka ottaa rennommin. Kukin tyylillään.
Itse ottaisin mieluusti miehen, joka tykkää myös kunnon menosta, erityisesti yhteisistä suorituksista😃
- Anonyymi
Me persumiehet tunnemme vastenmielisyyttä näitä helsinkiläisiä sporttinaisia kohtaan. Naisen pitää olla voilla syötetty ja päästänsä kynitty miehenpuolikas. Sporttinaiset eivät ole tuollaisia miehenneljäksisiä, joten yäk.
- Anonyymi
ja naisella pitää olla 90-luvun Simo Vaatehuoneelta -terve -mallinen tuulipuku. Nykyajan ihonmyötäiset rätit eivät käy.
- Anonyymi
Sporttiset muodokkaan naiset on parhaita :)
- Anonyymi
Kiva kuulla, ett joku tykkää! :)
- Anonyymi
Siis tarkoitatko nyt kuvion 8 kaltaista (sillä siis balettitanssija on sporttinen ja todella hoikka) - muotoja nyt on miltei kaikilla - jopa niillä todella hoikillakin yleensä. Eri juttu sitten missä määrin.
https://cf.girlsaskguys.com/a11319/ff40d793-17a8-4e6a-9684-8dc26547883b.jpg- Anonyymi
2, 3, 8 ja 9.
Kenenkään ei pidä sallia itselleen läskiyttä, kehopositiivisuus on melkein rikos ihmisyyttä vastaan ainakin täällä länsimaissa.
Läski on sairautta monella tapaa.
- Anonyymi
Tässä on sporttisia naisia, Eric Prydz, Call On Me musavideo vuodelta 2004 :)
https://www.youtube.com/watch?v=QQSYo_pC-QA
Kappale julkaistu syyskuussa 2004, meikä silloin 29v, tuntuu melko äskettäiseltä vielä vaikka nyt jo nelosella alkaa ikä :/ - Anonyymi
Sporttia se on sohvan ja jääkaapin välin kävelykin! Siitä se lähtee. Syöminen ei ole välttämättä kyllä paras (urheilu)laji!
- Anonyymi
Pesupalloja pitää myös muistaa sitten ostaa seuraavaksi.
- Anonyymi
linkin chubby joka treenais vähän ois paras
- Anonyymi
Kyllä naisessa pitää olla podia ja sporttia. Siiderivalaat nothot
- Anonyymi
Hyvä persoona on myös hyvästä, terveys ennen kaikkea. Vähän on hyvä olla lihasta ym. Liian hoikka voi olla huonokin asia monella tapaa. Liika on liikaa kaikessa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site866058Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794870Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524442SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574192SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73533Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi992607SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352419Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat492148