Adventismissa luotetaan parhaaseen helvettitietämykseen, aikalaskelmiin ja kirjanoppineisuuteen sekä sapattiin.
Tietämyksen ylintä kastia ovat kallispalkkaiset tohtorit mutta uskovatko nämä Ellen Whiteen?
Tietämyksen ylintä kastia ovat kallispalkkaiset tohtorit mutta uskovatko nämä Ellen Whiteen?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Sinulla täytyy olla aloitusten teon armolahja, kun kykenet tällaisen hauskuuden yhdistelemään.
Aloitukseni syntyvät Pyhän Hengen ja nerouden viittekehyksessä.
Kun syntyessäni tipahdin pää edellä kivilattialle äitini viitekehyksestä, niin tapahtui suuri ihme: valo syttyi päässäni ja aloin heti konttaamaan sekä puhumaan kielillä !??
Tästä alkoi taivallukseni viitekehysten ihmeellisessä maailmassa, joista sapatin viitekehys on ollut se suurin innoittajani. Herra on myös viitekehystänyt tietäni ja johdattanut minut kaltaisteni konttaavien ja kielillä puhuvien nerojen joukkoon.
Ellen Whiten päähän osuneesta kiveniskusta syntyi adventismi.
Adventismiin kuuluu kiemurtelu niinkuin kyykäärmeen sikiöillä (kirjanoppineet).
Hölmöä tuo adventtitotuus sapatin viitekehyksessä.
Tosi on.
Lisäisin, että omasta tömähdyksestäni pää edellä kivilattiaan seurasi vain suuria siunauksia kiveen tömähtämisen viitekehyksessä.
Jätin nimittäin tuon kiemurteluvaiheen kokonaan väliin ja aloin heti synnyttyäni konttaamaan tömähdyksestä toivuttuani.
Aloin myös puhumaan uusilla kielillä, joita kukaan ei tietenkään ymmärtänyt, sillä puhuin salattuja asioita Jumalalle...joita tosin en itsekään silloin ymmärtänyt, enkä ymmärrä vieläkään, eikä kukaan muukaan ymmärrä, mutta hällä väliäkö tuolla...Pääasia, että Herra ymmärtää.
Ja tällä samalla Herran viitekehystämällä tiellä olenkin sitten jatkanut konttaamistani ja kielillä puhumistani.
Nyt Henki on lahjoittanut minulle myös nauramisen armolahjan nauramisen viitekehyksessä, sillä sen kiveen tömähtämisen seurauksena parutti aivan perkeleesti parkumisen viitekehyksessä, mutta ne ajat ovat olleet ja menneet. Nyt vaan pyhien kokouksessa ollessani nauraa hohotan nauramisen viitekehyksessä :-D
Kyllä Herra on hyvä !
Ja vaikka oma pyhien seurakuntani onkin ollut suuri naurun lähde Pyhän Hengen viitekehyksessä, niin olen nyt päättänyt siirtyä uskossani eteen päin ja liittyä Seitsemän Askeleen Anonyymien Pyhien Puskajussien veljeskuntaan, sillä olen ymmärtänyt, ettei naistenkuvatuksia tule sietää.
Omasta seurakunnastani on tullut suorastaan riivaajien tyyssija, kun siellä hoipertelee jos minkäkinlaista naispuolista riivinrautaa teeskentelemässä Pyhän Hengen armolahjoja. Ihan selvää siansaksaa ne mongertavat.
On siis jo korkea aika lähteä ulos Babylonista ja siirtyä pyhän veljeskunnan jäseneksi. Tämän voin tehdä aivan puhtaalla omallatunnolla sunnuntain viitekehyksessä. Liittymislahjana tuleva ilmainen popliinitakkikin vain vahvistaa päätöstäni, sillä traumastani johtuvan työkyvyttömyyden seurauksena olen rutiköyhä, enkä kykene tekemään muuta lähetystyötä kuin kirjoittamaan näitä henkeviä aloituksiani täällä nerouden ja Pyhän Hengen viitekehyksessä. Nyt voin siirtyä myös pusikkolähetykseen popliinitakki viitekehyksenäni.
Tosi on. Näin on näreet. Amen!
Kiitos ja ylistys Herralle armolahjoistaan!
Hallelujaa!!!
Täyttä paskaa!
Kehystä ittes freimillä!
Eikös se Halle ollut se Jeesuksen aasi, jolla tämä karautti Nasarettiin?
Minusta se Jeesus karautti sillä Halle-aasillaan lasarettiin, eikä Nasarettiin. Pää kun sillä Jeesus poloisella oli pipi sisältä ja pahasti.
Tosin ei se pipipää enää kelvannut edes vankimielisairaalaan, joten oli parempi vain nakuttaa se ristille höpisemään harhojaan.
"kallispalkkaiset tohtorit mutta uskovatko nämä Ellen Whiteen?"
Teologian tohtorin papereilla saa pyyhkiä persettä ja teologian tohtorilla voi pyyhkiä persetä myös.
"teologian tohtorilla voi pyyhkiä persetä myös."
Siinä on vaan se suuri vaara, että perseneitsyys menee...
Sen tietää konkurssikypsää homeista hotellirötisköään pyörittävä eläkeläistumputtajakin. Sen vuoksi hän ottikin hatkat adventtikirkosta, eikä ole uskaltautunut liittymään muihinkaan kirkkoihin tai lahkoihin. Kaikilta teologeilta on ankarasti pääsy kielletty hänen hotelliinsa.
Tiukkojen pimujen puutteessa hän joutuu nyt yksin tumputtamaan hotellissaan.
Miesparka!!
No saitko sinä tumputettua nyt huippusi?
Kyllä, sehän näkyy siinä, että tekstisi kikki näkyy olevan jo perinneruvella.
Eikös jo kannata sinunkin jo aikuistua palstalla? Tyhmyyden kikkelin siemen se on jo ruikittu niin moneen kertaan, että pitäisi jo ikäkin näkyä tekevän tehtävänsä ja etsiä muuta sanottavaa.
Mutta, eihän teistä poloisista pojankoltiaisista ole muuhun, kun oman jallunne tiharaamiseen ja sen olette nimenneet elleniläisyydeksi.
Voi pyhä yksinkertaisuus, että olette tekin tyhmiä. Seisooko se järki jatkuvasti, että mielihyvä tulee tuosta.
"Tyhmyyden kikkelin siemen se on jo ruikittu niin moneen kertaan, että pitäisi jo ikäkin näkyä tekevän tehtävänsä ja etsiä muuta sanottavaa."
No sitä samaahan sinäkin teet. Ei näytä ikä tekevän tehtäväänsä sinunkaan kohdallasi. Paitsi, että monipuolisesta sanastostasi päätellen paljastuu, että sinäkin olet alan miehiä. Hyvin on tosiuskovaisen sanasto hallinnassa: tumputettua huippusi, kikkeli, siemen, ruikittu, jallunne, runkkaavat, stimulaatio, orgasmeja, pippelin, hinkkaavat, himonsa, ruikkivat mätää jne. Tosin tuon viimeisen osaa eläkeläistumputtaja ilmaista lennokkaammin eli sperma lentää. Sinulla taitaa enää ruikkia, jos sitäkään.
Jeesus on Herra vastaa. Eivät tietenkään usko.
Mutta, lisäys. Nyt kun tiedän, että he tietävät ja tiesivät . Ja ainoastaan, koska pelkäsivät toimeentuloaan eivät sanoneet mitään suoraan. Tuomio on Herran, mutta uskomatonta toimintaa.
Näkyy sielunvikaiset kirjoittelevan ja parantelevan tunnemaailmansa fiboja.
Runkkaavat mielensä stimulaatio orgasmeja, kun pääsevät jotain kirjoittelemaan.
Eli poikaset löysi taas mielen pippelin, jota oikein tapansa mukaan hinkkaavat.
Hyväolontunteensa himonsa saavat näin vuodatettua tekstiksi.
Koskahan he pääsevät tuosta murrosiästä aikuiseksi kasvamaan. Ainakin näyttää vuosien varrella, että teillä ei taida miehisyys löytää päämäärää.
No, runkatkaahan vuosia, sen te osaatte, ja kuin aivot rukkivat tuota mätää, niin tiedämme, että tehän olette asialla.