Rotta Malinen

Suomi -elätti

Tuki lakkolaisille!
268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ottamatta enempää kantaa tuon Malisen metkuiluun, ihmetyttää miten 2kk:n palkasta luopuminen vaikuttaa postilaisten selvytymiseen ja työllisyyteen jatkossa? Eihän miljonäärillä tunnu missään, vaikka se luopuisi vuoden palkasta, mutta tavallisella postilaisella palkanalennus tuntuu välittömästi talouden heikentymisenä ja elämän kurjistumisena.

Tuo Malisen ulostulo oli räikeä töppäys. Onko sen todellisuudentaju hämärtynyt, vai mikä ihmeen aivopieru tuo oikein oli?

Äänestä
  • .

    "Kyllähän tuo eliitti on täysin irtautunut tavallisen ihmisen arjesta katson tuon Malisen tempun lähinnä w*ttuiluna ja typeränä muka-marttyyriksi heittäytymisenä"

    harha-rh-ahra-hra-hrahr-ar-arh-ahr-ahr-ah-rha-rharha-rha-h-ahr

    .

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomi -elätti

Tuki lakkolaisille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu