Jännämiehet voivat päästä pitkälle

Anonyymi

Niin. Kyllä on mahdollista, että jotkut jännämiehet pääsevät hyvinkin pitkälle. Esimerkiksi sellaisiin paikkoihin kuin Konnunsuo, Pelsonsuo, Naarajärvi... jne.

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Todellisuudessa jännämiehet ovat tehneet kaiken, eivät ätmit lähde minnekään tutkimusretkille, kokeile uusia keksintöjä henkensä kaupalla tms..

    • Anonyymi

      tai niin isomman järjestön miehet raiskaavat moottoripyöräjengiläisten naiset ja nauravat päälle_D

    • Anonyymi

      Huomasin tuollaisen kun esiinnyin: herätti paljon huomiota miten hyvin pukeutunut ja jne on tuollainen ihminen, harvoin tavoitettavissa, ampumista harrastava... kkk-dragon :D

    • Vaikkei he mainitsemiisi paikkoihin päätyisikään, kannattaa miettiä ovatko he onnellisia siellä minne pääsevät. Enkä nyt puhu mistään uskisten hokemasta kuolemanjälkeisestä. Ihan vain siitä, ovatko he lopulta tyytyväisiä tässä elämässä.

      • Anonyymi

        Oletan, että ns. jännämiehet eivät ole yhtä tyytyväisiä elämäänsä kuin mitä useimmat normaalit miehet ovat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletan, että ns. jännämiehet eivät ole yhtä tyytyväisiä elämäänsä kuin mitä useimmat normaalit miehet ovat.

        Onko sellaisia normaaleja miehiäkin olemassa? Palstalta saa käsityksen, että on olemassa vain jännämiehiä ja ätmejä.


    • Anonyymi

      Eipä kukaan kadehdi jännämiehiä.

    • Anonyymi

      Jännänaiset pääsevät vieläkin pidemmälle kuin Jännämiehet.

    • Anonyymi

      hmm niin "jännänainen" ja "jännämies".

      Tämä oli kyllä hyvä todellakin hyvä juttu, hommata tuosta sarjasta kaikki jaksot "Poltergeist"..... salaseura joka ei taistele vampyyrejä vastaan vaan kaikkea sellaista.... salaseura-juttu ja jännittävä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      84
      1622
    2. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      88
      878
    3. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      8
      842
    4. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      829
    5. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      53
      822
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      58
      773
    7. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      189
      749
    8. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      80
      715
    9. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      41
      710
    10. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      172
      680
    Aihe