Miesten sokerointi

Rupeaa todellakin rasittamaan toi sheivaaminen etu- ja takapuolella. Pari kertaa viikossa saa ajella, että on edes vähän vähemmän sänkeä, mutta kun tuntuu niin turhalta hommalta. Kolme kertaa ettei kutise :) Silonen pinta ei kestä kuin päivän.

Onko joku mies kokeillut sokerointia vehkeen ja mahan välissä, kalussa itsessään (juuressa), kasseisssa, kankuissa ja reiän välittömässä läheisyydessä? Toimisko nuo sokerointimassan ohjeet näille muutamille aroimmillekin alueille? Onko kassit liian arka alue sokerille? Entä miten persvaonkarvat?

5

300

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En tiedä sokeroinnista, mutta olen miettinyt jo jonkin aikaa, että säästyisi valtavasti rahaa ja etenkin aikaa jos vaan menisi laserilla vetämään karvat mäkeen. Ei tarvisi enää sen jälkeen juurikaan koskaan vaivata päätäänsä moisella. Se on tietenkin kallista, mutta niin on aikakin mitä tulee tuhlattua tuohon sokerointiin/sheivaamiseen jne.

      • Anonyymi00004

        Säästyy aikaa ja rahaa myös, jos jättää karvat kokonaan poistamatta. Ne ovat siellä syystä.


    • Anonyymi00003

      Ostin taannoin sellaisen kotisokerointi paketin. Opettelin tuon käyttöä mutta lopputulos oli aina yhtä säälittävä. Sokeria oli joka paikassa, osa karvoista jopa lähti... kassit liimautui reisiin ja niitä sai sitten suihkussa sulatella ja sokeria liuotella että sen sai irti. Jatkoin käyntiä ammattilaisella eli yhteyttä vaan paikalliseen kosmetologiin. Niissäkin on eroja. Osa ilmoittaa sivuillaan että vain naisille ja joku tekee myös miehille. Hinta voi olla molemmille sama tai sitten yleensä miehille on kalliimpi. Onko suoritus sitten vaikeampi tehdä miehille vai valitsevatko he näin asiakkaansa että tehdään kyllä miehillekkin jos olet valmis maksamaan? Hintaero voi olla monta kymppiä kalliimpi miehelle.

    • Anonyymi00005

      Karvojen poisto on todellakin turhaa hommaa. Hirveä vaiva ja rahanmeno. Itse kun olen syntynyt 80-luvulla, niin en voisi edes kuvitella harrastavani seksiä miehen kanssa, jolla ei ole munakarvoja. Omiani en ole poistanut koskaan, korkeintaan vähän leikellyt lyhyemmiksi joskus nuorempana, mutta siitäkin luopunut. Karvat ovat suojaamassa alapäätä.

      • Anonyymi00006

        Noh, olen sinua vanhempi. Vaikkei mulla ole adoniksen vartalo todellakaan, pidän siitä miltä sileä alapää tuntuu ja näyttää. Sekä miehellä ja naisella. Kun aloin enemmän liikkumaan, koin että karvat hieman hinkkaavat nivusia. Ajoin nivusista pois. Pikkuhiljaa tuo ajeltava alue laajeni ja kerran ajoin sit kaikki. Siitä lähtien olen pitänyt ne poissa. Brassissa kävin pari vuotta säännöllisesti mut se vasta tuli kalliiksi. Toimenpide 60€ kerta ja matkat 150 km siihen päälle. Höylännyt olen vuosia, sitä saa tehdä joka päivä. Sokerointi ei enää satu mutta juuri ostin epilaattorin jota en ole vielä kokeillut. En koe tarvitsevani enkä kaipaa karvoja, muutenkin olen aika vähäkarvainen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1339
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1236
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      977
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      833
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      723
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      609
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      538
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      498
    10. Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla

      Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu
      Ikävä
      33
      475
    Aihe