Jos jollain on näistä asioista kokemusta, niin olis kiva tietää vähän osviittaa ettei tarvi lähteä kaikkia maailman merkkejä yksitellen sovittelemaan autoon. Näissä turvakaukaloissa kun ei kuulemma ole mitään standardimittoja.
Mikä vauvan turvakaukalo sopii Chrysler Neoniin?
5
576
Vastaukset
kävitkö vauvan tarvike liikkeissä kysyy?
kun me ostetiin istuin siinä mukana tulleessa ohjekirjassa oli kyl lueteltu ne autot mihin se käy. eli harmi kyllä vaniin se ei käyny, joutuu ostaa caprisen...- xxx
Ymmärrän jos on kahden vaiheilla ostaako vanin vai farkun että kallistuu farmariin. Mutta että vauvan turvaistuin sanelee mikä auto pitää hankkia kuulostaa jotenkin pöljältä.
- muutominaisuudetmerkkaa
xxx kirjoitti:
Ymmärrän jos on kahden vaiheilla ostaako vanin vai farkun että kallistuu farmariin. Mutta että vauvan turvaistuin sanelee mikä auto pitää hankkia kuulostaa jotenkin pöljältä.
kyllä niitä on jotka valitsevat automallinsa pelkän myyjän ystävällisyyden tai vaikka perinteen vuoksi. kun isikin ajoi aina saman autokauppiaan myymillä autoilla, niin -...
en kyllä minäkään ymmärrä moista, mutta veikkaan että yllättävän moni uuden auton ostaja tekee ostoksensa melko silmät ummessa joidenkin epämääräisten mutujen varassa. xxx kirjoitti:
Ymmärrän jos on kahden vaiheilla ostaako vanin vai farkun että kallistuu farmariin. Mutta että vauvan turvaistuin sanelee mikä auto pitää hankkia kuulostaa jotenkin pöljältä.
ei tervii kaikkea ottaa niin tosissaan. ja onhan caprise hyvä auto. eihän siinä mitään vikaa jos on useampi jenkki. aika vaikee on yleensä löytää vaniin tms. oikein asennettavaa istuinta. eli selkä menosuuntaa päin.
- Autoon
Sellaisiakin turvaistuimia/kaukaloita on, jotka tulevat kiinni auton turvavöihin.
Omaa lastani kuljetin pienempänä kaukalossa -76 malibussa, -72 Caminossa, Vanissa, Taunuksessa jne. Eli eiköhän ko. kaukalo olisi käynyt mihin tahansa Autoon, tai kulkumeuvvoonkin.
Kun lapsi sitten kasvoi, ostin turvaistuimen, joka myös kiinitettiin turvavöihin ja edelleen vaihtelin istuinta tarpeenmukaan autosta toiseen, Ostin istuimen muistaakaseni Anttilasta, vieläpä kovin edullisesti. Oli ihan samat turvallisuustestit läpikäynyt kuin kalliimmatkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?1114943Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1152594- 282477
- 2012235
PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4302118- 1761607
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1081329Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.361162Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72996Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?81920