Saatanan verottaja! Rankaisee dieselautojen omistajia siksi että he ajavat vähemmän saastuttavilla autoilla! Verottajalle pitäisi laittaa naru kaulaan ja kaulakiikkuun roikkumaan!
Verottaja on kusipää!
Näin on!
101812
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
koita miettiä ketä seuraavaksi äänestät !
Kuka onkaan verottaja, ja mihin verovaroja käytetään, jos ei oteta Tuomiojan ja Halosen yksityis-suihkarin kuluja, vaan ihan tähdellisempiä
kaikesta autoihin kohdistuvasta verotuksesta. Heikki muuten vihaa dieselautoja. Viimeeksi viime syksynä oli esillä ehdotus laskea henkilöautojen dieselveroa, mutta Kuitunen ei sitä hyvksynyt, koska se olisi merkinnyt "dieselautojen suosimista".
mistähän tuommoinen oletus lienee, ehkäpä sitä itteään, eli tietämättömyyttä
Suunnilleen tämä nyt oleva tasapainossa, monen tekijän summana
Jos kuvitelma että Eduskunta näitä osaisi, niin eipähän sitten ole ihan nämä asiat päivittettyinä
Todella kummallisia kuvitelmia Kuitusen toimista. Luulevat kirjoittajat täällä jopa tietävänsä mitä mieltä tuo virkamies on. Miten niin hän muka "vihaa dieselautoja"? Miksi ihmeessä? Ja entäs sitten? Ei tuommoista valtaa ole Suomessa ollut kellään sitten Nätti-Jussin. Entäpä jos koko Kuitunen on taruolento?
Ainakin on selvää, että varsinaiset asioiden ratkaisijat siis poliitikot ja kansanedustajat saavat huoleti nauraa partaansa, kun pääsevät kuin koira veräjästä, kun virkamies kerää haukut heidän sijastaan. Todella typerää kirjoittajilta, jos luulevat johonkin vaikuttavansa.
tee asialla jotain ..........vaikka käy asioimassa verotoimistossa...
Sano.
Jos noin paljon dieselvero vituttaa niin voithan aina vaihtaa autosi bensiinin voimalla kulkevaan. Bensiini- ja dieselautojen päästöistä ei tutkijoillakaan liene täysin selvää käsistystä kummat loppujen lopuksi saastuttaa enemmän...
haloslandiassa kaikki on mahdollista.säätää verotkin takautvasti..meitä on parikymmentätuhatta jota viilattiin valtiovallan taholta linssiin..meidän pitäisnostaa saatanmoinen mekkala joka kuulusi eikä yksinään nurista..
joka päättää autoveroasiat Suomessa. Ja muut asiat päättää asianomaiset muut virkamiehet. Politiikkoja viedään kuten pässiä narussa. Minä tiedän, koska olen Olavi.