Kertokaa nyt miehet että missä teihin tutustuisi parhaiten?
Netissä tuntuu olevan vaan samat naamat tai muuten vaan urpoja.
Ystävä/kumppani hakusessa, miksi se on niin vaikeaa?
Netissä tuntuu olevan vaan samat naamat tai muuten vaan urpoja.
Ystävä/kumppani hakusessa, miksi se on niin vaikeaa?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mene ja keskustele, mielenkiintoisen miehen kanssa. Salilla, töissä, vapaa-ajalla tjms. Ole asiallinen, esittele itsesi ja kysy kahville. Tai keskustele vaikka yhteisistä kiinnostuksen aiheista ja etene siten. Miehet on toiminnallisia, eli ei ymmärrä vihjeitä, ole suorasukainen ja tee selväksi mitä tahdot. Simppeliä.
Kaikilla ihmisillä pitäis olla jotkut nauhat että tietäis voiko lähestyä ettei ole varattu ;)
No jos mies valehtelee statuksensa, hän ei varmaan ole kunnon mies?
Sanoisin, että tämä. Mielenkiintoisen näköisiinmiehiin voi ottaa kontaktia ihan missä vaan. Ei puhuminen ole mitään erikoista. Itseäni on useaankin otteeseen naiset lähestyneet normaali ruokakaupassa. Lähestymisen olen huomannut vain siitä kun suuressa kaupassa on aina sama nainen näkyvillä, vaikka tuskin ostokset jatkuvasti osuisivat samaan.
Netissä kyllä kirjoitellaan "missä miehet on " ? silti "live elämässä" naiset liikkuvat "yksinään" tai "kaverin kanssa" ja arvostelevasti katsellaan !!! olemmeko ME suomalaiset miehet rumia kaljamahoineen?? silti TE täällä somessa haette miehiä???
Itselläni on "petetyn " traumat JO 23-vuotta, luottoa ei ole naisiin ,vaikka! silti "juttelen" vain SEN hetken juttuja ja päivän asioita naisille JOS nainen pysähtyy juttusille !?!.
Kyllä ne "kunnolliset miehet" ovat myös netissä. Mutta esim. treffipalstoilla he viipyvät niin vähän aikaa, ettei moni ehdi edes huomata.
Lue profiili, mieti... Voisiko tämä olla sitä? Uutena ilmestyviin lupaavan näköisiin kannattaa ottaa heti yhteyttä. Sen jälkeen normaali varovaisuus, kunnes olette niin paljon tutustuneet (viestitellen tai tapaamalla), että voit olla varma.
Ei aina "uutena" tullut profiili merkitse sitä että siellä ei luuraa vanha vuosia ollut ihminen taustalla. Pelaajia riittää.
Mitä mä selitin epäselvästi?
Lue - mieti - toimi (mutta varovaisuutta noudattaen). Siinä se.
Jos ei tärpännyt, mitä siitä. Miehiä riittää.
En halua tutustua. En ole enää kiinnostunut. Ehkä se jos itse on kunnollinen mutta naiset eivät ole niin katkeroittaa pitkän ajan kuluessa kunnollisen miehen. En jaksa enää pettyä ja siksi sydämeni on sinulle suljettu.
Vaikka salilla voi tulla juttelee. En käy baareissa enkä pippaloissa.
livenä se tapahtuu olen samaa mieltä sanot vaan missä tavataan
Miten ! voin tutustua "ikäisiini" naisiin kun lähdette pakoon!!
Minkä ikäinen keskustelun aloittaja olet?
Itse olen 54-vuotias. Olen kuitenkin liian vanha hakemaan seuralaista täältä?? mene ja tiedä.
Nim: Lunta pukkaa
Mene jollekin kurssille opiskelemaan. Siinä teillä on jo yksi yhteinen mielenkiinnon kohde valmiina.