Vihaan häntä,hän kuormittaa yhteiskuntaa monin erin tavoin,hän pilaa avioliittoni,hän on pilannut elämäni,mitään muuta en häneltä saanutkaan,kuin elämän ja siitä on hänelle toki kiitollinen.
Eikö äitini voi jo kuolla pois?
16
275
Vastaukset
- Anonyymi
Ilmeisen pahaa oloa sinulle tuottanut, kun moista joudut ajattelemaan hänestä? Toivottavasti et ajattele noin vain tulevan perinnön takia?
- Anonyymi
Sitä ei ole.
- Anonyymi
Kannattaisi yrittää, sopia asiat äitisi kanssa eikö vaan.
Saatat olla syyllinen itse moniin asioihin, tuskin vanha äitisi sinun liittoasi pilaa.
Oletko nyt rehellinen, tämän asian suhteen?
Mieti ja lakkaa syyttämästä äitiäsi, joka varmasti rakastaa sinua.
Vaikka aika mies oletkin.- Anonyymi
Ei hänen kanssaan enää voi sopia mitään,ei muista eikä ymmärrä. Kyllä hän pilaa avioliittoani,hän aiheuttaa kitkaa mieheni ja minun välille. Miehenikään ei halua olla hänen kanssaan missään tekemisissä,kuin jos on aivan pakko.
Ja mitä se sinulle kuuluu,syytänkö äitiäni vai en,tai syytänkö häntä maailman tappiin tai ainakin siihen viimeiseen tiimaan saakka. Minulla täysi yrittää keskittyä hyvään,monella on asita paljon huonommin,ei äitini ole ilkeä tsm,hän on vain NIIN tyhmä ja hidas että hän vie kaikki voimat. Se on se hänen muistisairautensa-kyllä minä sen tiedän(!).Mutta hän on ollut aina tyhmä,aina hidas,hänellä on ollut viimeiset 40v huono kuulo.
- Anonyymi
Kukaan ei ymmärrä mitä se on ihminen on aivan hirveän tyhmä ja hidas.Isäni joi koska ei kestänyt äitiäni kun hän oli niin tyhmä koko vanhempieni avioliiton ajan.
Muistisairaus on äitini kohdalla vaan kirsikka kakun päällä.
Äitini "sairaus"vie kaikki fyysiset voimat. - Anonyymi
Mnua ei kiinnosta tippaakaaan muiden ihmisten kauhistelevat kommentit.Tänne saa ja pitää voida saada kirjoittaa myäs ns.pikaistukissa.Kyllä minä äitiäni rakastan,mutta viha on(nyt)päälimmäisena.ja sillä hyvä!En sille nyt vaan mitään voi.Piste!
- Anonyymi
Kyllä hän siitä kuolee vielä. Ymmärrän tunteesi. Rauha hänen sielulleen sitten kun aina jättää. Kuten oman anoppinikin :)
- Anonyymi
Kyllä sille "voi", jos haluaa ja tahtoo. - Nm. Itsensä narraaminen on typerintä
- Anonyymi
Olen puun ja kuoren välissä.Kyllä minä äitini rakastan,hän on harmiton kiltti vanhus jolle sairaus teettää tepposet. Toisella puolella on mieheni.
- Anonyymi
Sellaisen mieähen joutaa lempata hevon kuuseen. - Nm. Epäihminen
- Anonyymi
Mies on tärkein ja sitten vasta äiti, tämä on marssijärjestys.
- Anonyymi
Minusta sinun pitäisi mennä puhumaan psykiatrille. Päivystävä mielenterveyshoitaja vastaa, kun soitat mielenterveystoimistoon, josta saat numeron. Älä jää ajatustesi kanssa yksin. Äitisi terveyden ja ennen kaikkea sinun oman terveytesi takia kerro ajatuksesi lääkärille, saat apua ja joku kuuntelee.
- Anonyymi
Oikea asiantuntija aloittajalle on psykologi, ei psykiatri.
Siinäpä kunnon kansalainen joka on valtion puolella !
Toivoo äitinsä kuolemaa että valtiolla olisi kevyempi taakka kannettavanaan!
Itse en ihan tuollaiseen "aatteeseen" sopeudu mutta kunnon kansalainen ai että !
:'D- Anonyymi
Mutku se on ihan eri asia, että aloittaja tahtoo kuolettaa äitinsä oman vihansa ja antipatioittensa takia, ei siksi, että äiti olisi kovasti sairas ja tahtoisi jo pois. - Nm. Eri asiat
Anonyymi kirjoitti:
Mutku se on ihan eri asia, että aloittaja tahtoo kuolettaa äitinsä oman vihansa ja antipatioittensa takia, ei siksi, että äiti olisi kovasti sairas ja tahtoisi jo pois. - Nm. Eri asiat
Ja kuka olisi toisin luullutkaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1742618Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19747Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait220734Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678