Katsoiko kukaan (osaako siis neuvoa)

Tiina

Katsoiko kukaan tv1:ltä ohjelmaa jossa laitettiin selluliittivoiteet testiin? En muista ohjelman nimeä, mutta olisiko ollut jossain asia ohjelmassa? Haluaisin tietää tuloksista, sillä itse olen käyttänyt 2 eri markkinoilta löydettävää voidetta - tuloksetta. Olisi mukavaa tietää tehosiko näistä joku todella, vai onko kaikki voiteet pelkkiä humpuukki markkinointia?

Ja jos jollain on omia kokemuksia tepsivistä voiteista / keinoista jolla selluliitti saataisiin kuriin, niin olisi hyvä yhdistää voimavaramme ja jakaa tietoutta auttaaksemme taistelemaan tätä rumaa "iho-ongelmaa" vastaan :)

4

1819

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Inez

      Olipa hyvä ohjelma, harmi ettet nähnyt sitä! No, ohjelmassa testattiin lorealin, garnierin ja roc:n voiteet, ja tulos on kaikissa sama - ei mitään vaikutusta. Kylläpä harmitti.
      Sorruin itse syksyllä sekä roc:iin ja lorealiin,en kyllä itsekään huomannut mitään vaikutusta, ainoastaan sen että aloin niiden ansiosta tai johdosta dieetille.
      Mutta oikeasti mikään muu ei näytä auttavan kuin liikunta ja ruokavalio.
      Omakohtaista kokemusta kyllä löytyy, ja kaikenmaailman konsteja on tullut kokeiltua.

      Teen salilla ja kotijumpassa erityisesti ongelmakohtien (minulla niitä on monikossa, kääk) sarjoja, ja tuloksia alkaa pikku hiljaa näkyä.

      Lisäksi hieronta auttaa asiaan, siis ihan itse pyöritellen tai jollain hierontakintaalla tms.

      En tiedä pitääkö tämä paikkaansa, mutta muistan myös tällaisen käytännön ohjeen että ei kannata istua pitkään jalka toisen päällä, eikä istua tuolilla siten että tuolin reuna osuus juuri polvitaipeen alle. Näissä tapauksissa verenkierto hidastuu tms. ja se aiheuttaa turvotusta yms. ja sitä myöten pikkuhiljaa selluliittiä.

      Vaikka konkari olenkin niin minäkin kuulisin mielelläni hyviä konsteja.

    • tulokset...
    • itsekkin ne kokeillut

      Ei yksikään tuottanut tulosta, roc aiheutti monelle iho-oireita,itsellenikin.Kyllä se on liikunta ja oikeanlainen ruoka joka vaikuttaa parhaiten...ja hieronta.

      Jalkojen päällä ei tosiaan kannata istua tai edes jalka toisen päällä-verenkierto estyy.Pitkään istuvan kannattaisi verrytellä välillä,eikä oo hyvä että se tuoli painaa estäen verenkiertoa.

      Tiukat kiristävät vaatteet estävät myös verenkiertoa ja edesauttavat selluliitin syntyä.

      Vettä kannattaa juoda,ei överiksi asti mutta tarpeeksi.

    • rouvaskainen 40-v.

      Apua löytyy selluliittiin!
      Kokeilin itse nestettä poistavaa selluliittigeeliä (Garnier n.10 e). Olen laittanut sitä 2 kertaa päivässä ja samalla hieronut selluliittikohtia. Olen huomannut että jo viikossa on alkanut tulla tuloksia. Olen kyllä samalla ottanut tavaksi juosta n. 1-3 km päivässä ja jumpata lihaksia vähän kotona myös (jalkoja, vatsa- vatsanpohjalihaksia) n. 0,5 h.
      Tulokset ovat hämmästyttävät jo nyt, selvä ero entiseen. En olis uskonut. Kannattaa kokeilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      177
      10713
    2. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      100
      7556
    3. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      31
      7399
    4. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      3
      7386
    5. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      89
      5769
    6. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      52
      5238
    7. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      31
      4986
    8. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      12
      4801
    9. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      5
      2160
    10. Ei muuta kun kylärinkiä ajamaan!!!

      Huomenta! Tuossa ku kylän pinnassa asunu koko iän, nii viime vuosina nii harmittanu ku viikonloppusin niin hiljasta, sil
      Hyrynsalmi
      37
      1610
    Aihe