Katsoiko kukaan (osaako siis neuvoa)

Tiina

Katsoiko kukaan tv1:ltä ohjelmaa jossa laitettiin selluliittivoiteet testiin? En muista ohjelman nimeä, mutta olisiko ollut jossain asia ohjelmassa? Haluaisin tietää tuloksista, sillä itse olen käyttänyt 2 eri markkinoilta löydettävää voidetta - tuloksetta. Olisi mukavaa tietää tehosiko näistä joku todella, vai onko kaikki voiteet pelkkiä humpuukki markkinointia?

Ja jos jollain on omia kokemuksia tepsivistä voiteista / keinoista jolla selluliitti saataisiin kuriin, niin olisi hyvä yhdistää voimavaramme ja jakaa tietoutta auttaaksemme taistelemaan tätä rumaa "iho-ongelmaa" vastaan :)

4

1848

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Inez

      Olipa hyvä ohjelma, harmi ettet nähnyt sitä! No, ohjelmassa testattiin lorealin, garnierin ja roc:n voiteet, ja tulos on kaikissa sama - ei mitään vaikutusta. Kylläpä harmitti.
      Sorruin itse syksyllä sekä roc:iin ja lorealiin,en kyllä itsekään huomannut mitään vaikutusta, ainoastaan sen että aloin niiden ansiosta tai johdosta dieetille.
      Mutta oikeasti mikään muu ei näytä auttavan kuin liikunta ja ruokavalio.
      Omakohtaista kokemusta kyllä löytyy, ja kaikenmaailman konsteja on tullut kokeiltua.

      Teen salilla ja kotijumpassa erityisesti ongelmakohtien (minulla niitä on monikossa, kääk) sarjoja, ja tuloksia alkaa pikku hiljaa näkyä.

      Lisäksi hieronta auttaa asiaan, siis ihan itse pyöritellen tai jollain hierontakintaalla tms.

      En tiedä pitääkö tämä paikkaansa, mutta muistan myös tällaisen käytännön ohjeen että ei kannata istua pitkään jalka toisen päällä, eikä istua tuolilla siten että tuolin reuna osuus juuri polvitaipeen alle. Näissä tapauksissa verenkierto hidastuu tms. ja se aiheuttaa turvotusta yms. ja sitä myöten pikkuhiljaa selluliittiä.

      Vaikka konkari olenkin niin minäkin kuulisin mielelläni hyviä konsteja.

    • tulokset...
    • itsekkin ne kokeillut

      Ei yksikään tuottanut tulosta, roc aiheutti monelle iho-oireita,itsellenikin.Kyllä se on liikunta ja oikeanlainen ruoka joka vaikuttaa parhaiten...ja hieronta.

      Jalkojen päällä ei tosiaan kannata istua tai edes jalka toisen päällä-verenkierto estyy.Pitkään istuvan kannattaisi verrytellä välillä,eikä oo hyvä että se tuoli painaa estäen verenkiertoa.

      Tiukat kiristävät vaatteet estävät myös verenkiertoa ja edesauttavat selluliitin syntyä.

      Vettä kannattaa juoda,ei överiksi asti mutta tarpeeksi.

    • rouvaskainen 40-v.

      Apua löytyy selluliittiin!
      Kokeilin itse nestettä poistavaa selluliittigeeliä (Garnier n.10 e). Olen laittanut sitä 2 kertaa päivässä ja samalla hieronut selluliittikohtia. Olen huomannut että jo viikossa on alkanut tulla tuloksia. Olen kyllä samalla ottanut tavaksi juosta n. 1-3 km päivässä ja jumpata lihaksia vähän kotona myös (jalkoja, vatsa- vatsanpohjalihaksia) n. 0,5 h.
      Tulokset ovat hämmästyttävät jo nyt, selvä ero entiseen. En olis uskonut. Kannattaa kokeilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      133
      1901
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      887
    3. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      174
      875
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      60
      810
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      792
    6. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      47
      732
    7. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      73
      691
    8. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      45
      683
    9. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      276
      679
    10. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      34
      612
    Aihe