UJOT MIEHET

Hei, kaikki! Mietin parhaillaan, miten tehdä kumppanin löytämisestä helpompaa ujoille ja hillitymmille miehille.

Minulla on tässä pari yksinkertaista kysymystä:

1. Varautuneempana ja ujompana miehenä, mitkä ovat kaksi suurinta ongelmaasi vastakkaisen sukupuolen kiinnostuksen herättämisessä?

2. Ajatellen nykyistä tilannettasi tunne-elämän saralla, mitä toivoisit ylitse kaiken?

Kiitos jo etukäteen - odotan innolla vastauksianne!

3

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "1. Varautuneempana ja ujompana miehenä, mitkä ovat kaksi suurinta ongelmaasi vastakkaisen sukupuolen kiinnostuksen herättämisessä?"

      Niin miesten kuin naisten ongelmana on usein, ettei mailla halmeilla ole vastakkaisen (heterot) sukupuolen edustajia. Ts ujot ja varautuneet introvertit eivät lähde baarikierrokselle, puhumattakaan yökerhoihin. Ei ole missään ketään, jonka kiinnostus voi herätä.

      Netti onkin siinä mielessä kiva homma, että siellä voi sentään yrittää herättää jonkun kiinnostus.

      • Anonyymi

        Itse olen tuo joka kirjoitti tuon toisen kommentin.

        "Olen itse mies. On tiettyjä asioita jotka vaikuttavat vähän elämässä. Aikanaan omaikäinen nainen löi kortit kerralla pöytään. Ei siitä mitään tullut.

        Kyllähän suoraan sanomminen ja keskustelu on ok! Mutta hitaasti eteneminen ja asiat kerrallaan voi olla parempi. Ja oikeesti. Sanoo sen, että haluaa olla kaveri"

        Mielestäni kaveruutta, ystävyyttä ja kumppanuutta ei voi luoda netissä. Mene jonnekin kirjepalstalle tai chattiin ja kuvittele siellä olevan jotain. Ei koskaan. Itse olen sen ikäinen, että en usko maailman muuttuneen 100v aikaan niin, että älyverkko korvaa ensivaikutuksen livessä. Kyllä live osoittaa sen kuka on mielenkintoinen ja kuka ei ole mielenkiintoinen. Tosin ensivaikutelma usein tekee väärän kuvan, eli ei kannata mennä liian pitkälle liian nopeasti. Mielestäni neitsyyttä ei kannata pantata alttarille, eikä uskollisuus ole mikään myytti....


    • Anonyymi

      Olen itse mies. On tiettyjä asioita jotka vaikuttavat vähän elämässä. Aikanaan omaikäinen nainen löi kortit kerralla pöytään. Ei siitä mitään tullut.

      Kyllähän suoraan sanomminen ja keskustelu on ok! Mutta hitaasti eteneminen ja asiat kerrallaan voi olla parempi. Ja oikeesti. Sanoo sen, että haluaa olla kaveri

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      138
      5838
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      402
      2664
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      138
      2601
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      14
      2113
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      16
      1778
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      73
      1276
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      5
      1111
    8. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      10
      1072
    9. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      52
      948
    10. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      85
      897
    Aihe