Miksei Persianlahdella jenkkien tutka-asemat

Huomanneet mistä päin ohjukset Saudiarabiaan tulivat?
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ne lentää niin alhaalla ne droonit eikä ohjukset.

Äänestä
  • Jemenistä on kohteeseen yli 1000 km, lentävätkö droonit niin pitkälle ? Todennäköisempi vaihtoehto on, että droonit ovat lähteneet Persianlahdella olleelta laivalta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jemenistä on kohteeseen yli 1000 km, lentävätkö droonit niin pitkälle ? Todennäköisempi vaihtoehto on, että droonit ovat lähteneet Persianlahdella olleelta laivalta.

    Kyllä sota droonit lentää. Ne ei ole patterikäyttöisiä leluja vaan suihkukoneita!

    1Äänestä

Jospa kyseessä olikin moderni versio Mainilan laukauksista.

Äänestä
  • Niin yritetään saada USA hyökkäämään Iranin kimppuun ja sitten muslimit ympäri maailmaa saavat oikeutuksen hyökätä "vääräuskoisten" kimppuun.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin yritetään saada USA hyökkäämään Iranin kimppuun ja sitten muslimit ympäri maailmaa saavat oikeutuksen hyökätä "vääräuskoisten" kimppuun.

    Onneksi ollaan Venäjän karhun selän takana suojassa, NATOssa olisimme hyökkäyksen kohteena.

    Äänestä

Jos droonit on linnun kokoisia ja lentää linnun nopeudella, niin milläs huomaat

Äänestä

Tel Avivista lähtivät lelut liikkeelle.

Äänestä
  • Onkohan tämä Israelin toteuttama falski flag???????

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Huomanneet mistä päin ohjukset Saudiarabiaan tulivat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu