Mut laitoin just kulmiin vaikuttaa liilaa kestoväriä, joka on tarkoitettu hiuksille. Siksi, koska oon kokeillu kulmakarvoille tarkoitettuu mut eihän se pysy ku hetken ja taas saa olla laittamassa. Ihan sama siis ostaako samalla rahalla oikein kunnon hiuksille tarkoitetun kestoväri purkin, kun värjää samalla etutukkansa tia koko tukkansa. Oon kerra sinisellä sävytteellä laittanu.: D
Oon siis 14v, joo... mut saahan mä meikattuu kulmat kulmakynällä, jos ei onnistu ja tulee ihan kamalat. Ja siis tää väri on ollu kulmis n. 10min, niin katon sit n. 5min pääst kiten on tarttunut.
Ps. Oon myös kokeilu mustaa kulmien omaa siis, koska mulla on tosi vaaleet ja muutenkin kaipaan uutta värii näihin, enkö tylsää mustaa jne.
Siis tää ei ehkä oo kaikkein fiksuinta...
6
78
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt sekotin vähä mustaa sävytettä, ja lisää pikkase violetttii hiisvärii ja annan toiset n. 10-15min vaikuttaa, ku liila ei oikee tarttunu hyvin.
- Anonyymi
En viitti mitää allergia testei tehä, koska camoon, ei kukaa jaksa sellasten kans pelata. Ja jos sä nyt oot epävarma uskallatko vai et, nii ölä sitten tee tai rohkaistu ja tee. Itse värjäsin ekan kerran vitosluokal, enkä säännöllisest värjää mut n. 1-2 krt 1-vuodessa.
#hiukset # värjäys #hiustenvärjäys - Anonyymi
Mun siis kulmii alko pikkase poltella, eikä enne oo nii mitä se merkkaa vai tuntuuko teilläki? Laitoinkoha liikaa, ku tuntuu et laitoin kyl ihan kevyesti... noh, annan kuitenki ainaki 5min-7min olla sitte, nii otan pois.
- Anonyymi
Liikun demi.fi :ssä, ja mun nimimerkki siellä on ^_Siru_^ (ei oo mun oikee nimi nii älkää sanoko siit nyt mittää ja ruvetko valittaa) ja siis mä laitan sinne, ja teen sinne jossain kohtaa myphemmin keskustleun tästä. Ja laitan n. Klo 16.00 kuvan mun od:seen, nii menkäös it tsekkaa jos haluutte nähdä lopputuloksen. Kerron myös ehkä myöhemmin tänne, ja muistutan teitä.
- Anonyymi
Itseasiassa nyt voisin laittaa sinne kuvan.
- Anonyymi
Mä laitoin oma demiin kuvan, kun on aikaa täs nii menkää sinne kattoo jos haluutte. Sitten keskustelukin olen tehnyt, niin lukaskaa sekin.
Hyvää päivän jatkoa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja7114051Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va155804Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545521SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1255277Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu2005099"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873581Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan163439Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1093078Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2843057HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.153025