Tunnut niin tutulta aina. Sun lähellä on hyvä olla. Joskus katselen sua, kun et huomaa. Oot jotenkin niin suloinen kun teet hommias.
Tämä on ihan hyvä näinkin, jutustelu kanssasi. Kuitenkin se pieni kipinöinti välillämme mietityttää. Taidan tykätä susta.
Tämä on ihan hyvä näinkin, jutustelu kanssasi. Kuitenkin se pieni kipinöinti välillämme mietityttää. Taidan tykätä susta.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Rupeat sitten flirttaamaan, mikäli olette vapaita. Tuostahan se sitten alkaa.
Vainko vähän on kipinää. En tiedä onko vähän lähempänä ei mitään, kuin jonkin verran.
On välillämme ollut jotain aiemmin. Tilanne vain on niin hämmentävä.
Onhan meillä jotain joskus ollutkin...Sitä en tiedä haluaako hän nainen sitä edes muistaa...
Tuntuu aivan pehmopervosivuilta nämä.
Niinpä, pääsispä panee sitä.
Missä duunaamme ??
No ainakinhan sitä nyt toivoo, toisiaan
Story of my life.
Mietin mitä voisin tehdä tälle asialle. Monta vaihtoehtoa. Yksi asia on kuitenkin varma, että olen ihastunut sinuun.
Kuka sun mielessä on?
Samoin minä sinuun ollut jo kauan.Mutta taidat vaan vältellä minua,pitääkö tulkita niin että et enään välitä minusta.
Kuinka kauan? Miten hän välttelee?
Sun tunteet on niin vaikeita lukea. En tiedä mihin uskoa.
Mitä ne vaihtoehdot käytännössä vois olla? Kaikki huonoja....vai jotain muuta?
Sinäkin tunnut niin tutulta, nainen. Olet aina kaikille ystävällinen, sellainen on luonteesi, mutta tuntuu kuin meillä olisi jotakin erityistä.. aivan kuin olisimme tunteneet aina, ja tämä tunne vahvistuu koko ajan.. Minäkin katselen, välillä en saa silmiäni irti sinusta. Varmasti olet sen jo huomannut. Tänäänkin...
Samoin ajattelen eräästä miehestä, joka on minulle erityisen tärkeä. En tahtoisi vältellä häntä, mutta niin joudun kuitenkin tekemään näiden tunteideni takia. En huomannut, ettet saisi silmiäsi irti minusta, mutta katseita kyllä olemme vaihtaneet useastikin tässä muutaman vuoden aikana. Ne eivät vaan ole johtaneet vielä kovin pitkälle, joka saattaa johtua esteistä välillämme. Ellei niitä olisi, niin saattaisimme olla jo rakastavaisia vai mitä luulet?
Olisin voinut sua jo halata tänään. Näytät niin suloiselta. Vähän väsyneeltä, mutta komealta vaan mun silmissäni.
Olevan kaupungissa kotona niin tulen luoksesi.
Tämä ei ollut ainakaan mulle, en ole koskaan tohon aikaan töissä
Tänään höpöteltiin kaikenlaista, kiva että meillä oli edes vähän yhteistä aikaa. Mutta olisin halunnut sanoa sulle kaikkea muuta. Muun muassa tämän: näytät tänäänkin niin ihanalta, että järki lähtee.
Olit säkin niin ihana. Järki jo lähtenyt.
Mitä jos heittäisitkin turhan järkeilyn pois ja tekisit jotakin hullua? Yllättäisit hänet hauskalla viestillä... tai suukolla?
Tänäänkin kävelit vain ohitseni...sinä nainen.
Itse kävelit.
Kyllä nämä tilanteet ja tuntemukset tutuilta kuulostaa. Missä päin katselet, joku vinkki?