Nytkö se sitten tapahtui

Anonyymi

Mieheni väitti olleensa yövuorossa, joka alkoi klo 22 ja päättyi 07.00, tosin hän meni jo klo 21 sinne ja lähti 6.15 pois. Yleensä yövuoro on klo 22-7.00. Sen tiedän. Soitti minulle äsken ja huomasin että oli kuin kännissä, tai sitten oli vain niin väsynyt, joten en tiedä mitä ajatella.
Oliko töissä vai työkaverinsa tai jonkun muun naispuolisen "ystävänsä" luona viettämässä viinin täytteistä iltaa? En tiedä. Tuntuu vaan pahalta kun pitää edes miettiä tällaista, mutta kun en voi luottaakaan häneen tietyistä syistä...olenko vainoharhainen ja turhaan mustasukkainen?

5

149

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No just joo. Olet kyl vainoharhainen
      Miehenä lähtisin litomaan ja empimättä.
      Toivon että oikeasti näet tilanteen älyttömyyden. Täytyy olla oikeasti pätevät syyt tuollaiseen kyttäämiseen. Eikä mitään että edellinen petti niin en voi luottaa nykyiseen, ei oikeasti nykyisen VIKA.

    • Anonyymi

      Eroon se päättyy enemmin tai myöhemmin se kyttääminen ja vainoaminen ja ihan hyvä vielä lopulta kaikille myös niin.

      • Anonyymi

        Kuka täällä puhui kyttäämisestä mitään? Te ette voi tietää mikä on syy ettei nainen luota mieheensä.
        Tekstistä saa käsityksen että ehkä menneessä ollut jotain, joka vaikuttanut ettei nainen oikein luota mieheensä ja jos mies vielä tykkää käyttää alkoholia, niin epäilys ymmärrettävämpi.
        Ei saa heti tuomita kyttääjäksi, jos ei ajatuksella lue asiaa läpi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuka täällä puhui kyttäämisestä mitään? Te ette voi tietää mikä on syy ettei nainen luota mieheensä.
        Tekstistä saa käsityksen että ehkä menneessä ollut jotain, joka vaikuttanut ettei nainen oikein luota mieheensä ja jos mies vielä tykkää käyttää alkoholia, niin epäilys ymmärrettävämpi.
        Ei saa heti tuomita kyttääjäksi, jos ei ajatuksella lue asiaa läpi.

        Minuuttikello kädessä, hei HALOO.
        Kyllä tuo on ihan kyttäämistä.
        Jos ei luota niin asiasta pitää jutella ja tehdä itselle selväksi haluaako jatkaa suhdetta.


    • Anonyymi

      Minä uskon, että olet hyvin arvioinut tilannetta ja epäilysi on herännyt syystä? Yritä keskustella asiasta ja jollei löydy ymmärrystä sen jälkeen niin vaihtoehdot on vähissä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      60
      5105
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      54
      4592
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      122
      4539
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      297
      1763
    5. 91
      1432
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      82
      1409
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      228
      1328
    8. Martina harrastaa tänäänkin liikuntaa

      Ei ole krapulaa hänellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      315
      1039
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      199
      950
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      50
      850
    Aihe