Ei tänne enää viitsi edes kirjoi
Uusi palstan formaatti on typerä!ella,
19
<50
Vastaukset
tella 😏
- Anonyymi
typerätella?
- Anonyymi
Olisihan se tietysti palstalaisten iloksi, jos tosiaan et viitsisi enää "tella" tänne. Valitettavasti häiriköinnistäsi ei tulla pääsemään eroon noin helpolla.
Anonyymi kirjoitti:
Olisihan se tietysti palstalaisten iloksi, jos tosiaan et viitsisi enää "tella" tänne. Valitettavasti häiriköinnistäsi ei tulla pääsemään eroon noin helpolla.
Vain sinä Ano taidat olla se häirikkö. Et taaskaan yllättänyt 😃
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
typerätella?
Kiva uusi sana typerehtimiselle! :)
- Anonyymi
Samaa mieltä! Miksi nuo tekstit pitää olla niin hailakoita ettei niitä edes meinaa nähdä kunnolla?
- Anonyymi
Ja tekstit pätkitty.
- Anonyymi
Ei huolta. RepeRuttokallo ei poistu palstalta kulumallakaan.
- Anonyymi
Mitähän mieltä Luther olisi?
- Anonyymi
Katsopa muita palstoja. Niissä on hyviä aloituksia ja mainio formaatti.
Ei tämä mitenkään kyllä oikein toimi, taas askel huonompaan suuntaan, miksi taas pitää näpytellä kuvia, kelle vastaus milloinkin menee??
- Anonyymi
Kehnoa on olleet uudistukset, kun joka kerran kun on palstalle tehty uudistuksia, on menty huonompaan suuntaan. Että aika hyvä saavutus!
Kumma muoti-imiö tuo mahdollisimman hailakas väri tekstille. Nyt kommentoin eka kertaa aloitukseen, niin tuli erillinen ikkuna. Onpa hankala, kun ei voi lukea aloitusta uudelleen, jos on vähän pitempi aloitus. Mitähän tälläkin on ajateltu saavutettavan vai onko vain uudistusta uudistusten vuoksi. Valittaa tuskin kannattaa, kun ei ole edellisilä kerroilla valitukset tuottaneet tulosta. Joten joko alistua kökköön palstagrafiikkaan tai poistua tältä kirkonmäeltä.- Anonyymi
"Nyt kommentoin eka kertaa aloitukseen, niin tuli erillinen ikkuna. Onpa hankala, kun ei voi lukea aloitusta uudelleen, jos on vähän pitempi aloitus."
Noo... sen kommentoitavan viestin voi kyllä lukea välillä uudelleen valitsemalla edellinen sivu ja palaamalla sitten taas kommentointiin (ei se jo kirjoitettu sieltä heti häviä) tai vielä yksinkertaisemmin klikkaamalla rastia kirjoituskentän oikeassa yläkulmassa, niin saa koko ketjunäkymän yhdelle ikkunalle. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Nyt kommentoin eka kertaa aloitukseen, niin tuli erillinen ikkuna. Onpa hankala, kun ei voi lukea aloitusta uudelleen, jos on vähän pitempi aloitus."
Noo... sen kommentoitavan viestin voi kyllä lukea välillä uudelleen valitsemalla edellinen sivu ja palaamalla sitten taas kommentointiin (ei se jo kirjoitettu sieltä heti häviä) tai vielä yksinkertaisemmin klikkaamalla rastia kirjoituskentän oikeassa yläkulmassa, niin saa koko ketjunäkymän yhdelle ikkunalle.No edellinen sivu kyllä pöytäkoneella vie Luterilaisuuden ekasivulle ja hävittää kirjoitetun tekstin. Huomasin, että klikkaus taustaan toimii samoin kuin ruksi, eli silloin teksti on säilynyt. Mutta älytön uudistus joka tapauksessa on tuo erillinen ikkuna.
Käykää antamassa palautetta vaikka täällä:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16053223/surkea-uudistus
Kyselee olenko robotti vaikka olen kirjautunut. Mistä voisin tietää olenko robotti vai en?
- Anonyymi
Joku nörttiporukka on taas ollut asialla kun hyvin toimiva järjestelmä on sotkettu. Eihän tämä toimi yhtään. Viestit menee minne sattuu ja keskustelun havainnointi on mahdotonta.
Suomessa on 1980-luvulta asti mietitty miten saada tietojärjestelmät toimimaan että ihmiset voi niitä käyttää? Kummallinen nörttiasenne vaikuttaa Suomessa yhä, kun nörtit eivät osaa tehdä toimivia ja käyttökelpoisia järjestelmiä kuten julkisen sektorin KAIKKI järjestelmäuudistukset ovat menneet pieleen. Virossa kaikki toimii kuin pläkki, mutta Suomen maailman parhaat nörtit eivät osaa tehdä toimivia järjestelmiä sitten millään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 733350
- 463112
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle512351Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas3411999- 1401759
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161575Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan121432Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?121269- 451204
Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii671120