Meikkasin melko vahvasti, kaupungille. Ei ihmeemmin herättänyt huomiota. Rajasin silmäni reilusti mustalla kajalilla ja runsaasti mascaraa.
Saako mies meikata ?
12
422
Vastaukset
Ok, minkä ikäinen olet, ihan ok, kun mies meikkaa.
- Anonyymi
Keski-ikäinen, joten voisi olettaa, ettei vahvempikaan meikki ainakaan rumenna, mutta onko muuten sopivaa. Luultavasti jotkut äijät ja nuoret juopuneet ei sellaista hyväksy...varsinkin, jos nahkainen meikkilaukku roikkuu naisellisen nahkatakin olkapäällä ohkaisessa hihnassa.
- Anonyymi
Onko huomion hakuista meikata, kuten Markus ?
- Anonyymi
Ainakin pyrin meikkamaan taidokkaammin, kun Markus, mutta hyvinkin vahvemmin.
- Anonyymi
Vapun aattona aion meikata rajusti, aivan älyttömän vahvat kajal rajaukset ja uudella Lumenen mascaralla ripset tosi raskaasti! Tiedä vaikka vapun jälkeen meikkitrendi jää pysyvästi päälle. Saa siinä äijät ihmetellä, mikähän tyyppi toikin on.
- Anonyymi
Olen kaa koukussa meikkeihin, joka toinen päivä mascaroin ripseni, usein myös kajalilla rajaukset. Lisäksi luomiväriä perjantaisin, jolloin heput pyrkii vinoilemaan meikkaavaa miestä.
- Anonyymi
vapaa-ajalla saa ehostaaa reilummin. Työaikana on oltava hillitty, toimen mukaan.
- Anonyymi
Ite oon 64 ja aika kovasti laitan hulipunnaa ja kajjaalia. Asun Kajjaanisa ja sukkahousut on on kovasti käytösä.
- Anonyymi
Pidän ylläni nahkajakkua, boleroa, leggingsejä ja piikkikorot on jalassani !
- Anonyymi
Neropatti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pidän ylläni nahkajakkua, boleroa, leggingsejä ja piikkikorot on jalassani !
Näin helteellä silmämeikin ylläpito on haastellista. Täytyy käyttää waterproof meikkejä, joiden poistaminen on sitten vaikeaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin helteellä silmämeikin ylläpito on haastellista. Täytyy käyttää waterproof meikkejä, joiden poistaminen on sitten vaikeaa.
Mä kans käytän waterproof meikkejä, jotta pysyisi paremmin, mutta ovat sitten tiukasti kiinni puhdistusliinoista huolimatta. Taidan olla seudun ainoita miehiä, joka meikkaa päivittäin rajaten kajalilla reilusti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1986888- 1592036
- 1131688
- 511390
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551228Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢501098Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu1001064Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?7996Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251944- 41929