Kova Kuiva Paasto 5vrk

Anonyymi

Alkoi klo 22.59 su 22.9.2019.

Vähän on silmäkulma kyynelissä mutta kyllä olo tästä tasoittuu.

Itkevä Mies

8

1053

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paasto jatkunut yli 17h ihmeellisen rajan.

      Homma jatkuu mutta kuinka kauan. Siihen en osaa sanoa mitään varmaa.

      Olo on hieman unelias mutta mieli unelmikas. Kunhan viime kertaisen hard dry fastin 22h6min ylitän niin hymyilyttäää silloin.

      Eteenpäin, liikettä mutta liiketaloudellisesti järkevästi. 16, 20, 25,46 min kävelyt olen tehnyt tähän mennessä paaston alettua. Kävelyajat ovat noususuunnassa mutta tuskin seuraavaa kävelyaikaa saan yli 46 minuutin mutta sitä haluan jahdata.

      Itkevä Mies

    • Anonyymi

      En kyennyt viiteen päivään paastoamaan n. 23,5 paasto kesti.

      Ensi kerralla sitten parempi tulos. Klo 00.09 alkoi tänään nestepaasto, mutta se on väliaikaista kun mulla on jääkaappi täynnä ruokaa. Odottelen innokkaana iltaa jolloin syön kuin hevonen.

      Mulla on paprikaa, kurkkua, punasipuleita, porkkanoita, hernekeittoa. Hernekeitto on kuulemma superruokaa. Ruokavinkki:

      Hernekeitto purkki, porkkanoita viipaleina, sipulia ( mikä tahansa on ok itse laitan vaikka kelta,puna, valko, hillosipulit kaikkia lajikkeita samaan keittoon ), spagetti toimii hernekeitossa hyvin, hernekeitto toimii kastikkeena spagetille. Aurajuusto, meirami, sinappia.Punajuuri. Ja näitä riittää mitä vaan selleriä, lanttua, jne

      Jos haluaa niin tähän voi lisätä halutessaan jauhelihaa , hyviä lihapullia joissa lihapitoisuus ok, sieniä, katkaravut toimii, ja laatupihvilihaa tai kaikkea tai osaa näistä.

      Lohi ollut mielessä kokeilla ja varmaankin sekin sopii tähän herkjumössöön. Voi kuulostaa ettei ole kummoista syötävää mutta kyllä se on hyvää.

      Itkevä Mies

    • Anonyymi

      Joo, eli nyt on taasen koittanut uuden yrityksen aika. Tavoitteeksi asetan saman 5vrk.

      Kova kuiva paasto alkoi klo 7.52.59 tänään 10.10.2019

      Söin ja join kunnolla joten saa nähdä mihin tästä pääsee. Paino oli 112,1kg tankkauksen jälkeen.

      Jännittää, jännittää, jännittää , jännittää ,jännittää .

      ItkeväMies

    • Anonyymi

      Kova kuiva paasto jatkunut öö n.7,5h.

      Homma etenee.Painokin tipounut 110,8 kiloon.

      Nyt on motivoitunut fiilis. Tämä voi mennä läpikin. Olo ollut aika jees enimmäkseen.Pikku närästystä nopeasti ohimenevänä ja ruokahalun heräämisen tuntemuksia lukuunottamatta ei mitään paastoa uhkaavampaa. Pääasia että suuhuni en päästä nyt mitään.

      Väliaikatieto, 7,5h, 5vrk.

      ItkeväMies

    • Anonyymi

      Suupielet ovat alassuin.Silmäni ovat vauhkot. Olen , olen, olen niin itkuinen !

      Paasto jatkunut kuivana, kovana.

      Päivä numero 2. Motivaatio on eilisestä laskenut kuin lehmän häntä. Koitan jatkaa vielä eteenpäin jos sanon tunnin niin se tuntuu liian pitkältä ajalta ja saa itkun silmiin.

      Toivon että paasto jatkuu.Yritän, yritän, yritän jatkaa.

      ItkeväMies

      • Anonyymi

        Muista kumminkin ottaa mt-lääkkeesi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Muista kumminkin ottaa mt-lääkkeesi.

        Ei oo, ei tuu, enkä sano juu.

        Eli olen lääkkeetön.

        Hei, voisitko kirjoittaa mulle saikkua?

        Itkevämies


    • Anonyymi

      Paasto kesti hard dryna.Karkkipussia aloin syömään .Paasto kesti 28h48min, arvioiden .

      Kuitenkin edistystä tuli aiempaan alle 24h.

      Paastolopetusterveisin suu karkkia maiskuttain, ItkeväMies

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      42
      2210
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      65
      2078
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1940
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      392
      1696
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      104
      1655
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1484
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1102
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      935
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe