Me emme ole olemassa! Elämme simulaatiossa. Aiempien ihmisten kehittämässä todellisuudessa tai tietokonepelissä. Olemme kuin MSC:n Teimo, mutta peli on paljon kehittyneempi ja tietokoneet niiden takana paljon tehokkaampia. Teimolla ei ole tietoisuutta, mutta meillä on. Teimolla ei ole vapaata tahtoa, eikä meilläkään.
Ihmiset, jotka ovat päässeet aikanaan teknologian kehityksessä pitkälle ovat koodanneet maailmankaikkeuden. Joko niin, että he ovat määritelleet alkuräjähdyksessä purkautuneet alkuaineet ja fysiikan lait ja jääneet odottamaan, että mitä tapahtuu. Tai sitten he sekaantuvat tähän peliin esimerkiksi luomalla uskontoja , kansoja ja poliittisia liikkeitä.
Jumala on siis olemassa! Raamatussa sanotaan, että Jumala loi ihmisen omaksi kuvakseen, joten ehkä on valkoinen heteromies tämä meidät koodannut. Raamatussa myös sanotaan, että tuhat vuotta on yksi Jumalan päivä.
Tässä pari vuotta vanha kansantajuinen pintaraapaisu aiheesta:
https://www.youtube.com/watch?v=iT0f3DSoPQs
Ans kattoo ny mitä tää on!
10
202
Vastaukset
Monen asian summa ja pienestä kii että vihreä planeetta kehittyi elämälle suotuisaksi. Miekii järkytyin kun luin -60 luvulla että meitin ja maapallon läpi kulkee kosmisella nopeudella pienhiukkasvuo.
Tämähän on ja me eletään virtuaalitojellisuuessa., sano.Tämä, jota nimitämme materiaksi on pelkkää tyhjyyttä. Atomit ovat aineessa harvassa ja niiden välillä on vain vuorovaikutussuhde, joka pitää aineen kasassa. Tuollaiset avaruuden pienhiukkaset eivät huomaakkaan, että menivät maapallon läpi, koska törmäysvaaraa mihinkään ei juuri ole.
Minusta tuntuu että elämme ehkä myös stimulaatiossa. Tälläkin hetkellä muakin stimuloi kaupan neloslonkero,koska alkoholismini ei vielä antanut myöden olla selvä. No huomenna..
Olet jonkun tyypin luoma hahmo, joka kuvittelee omaavansa vapaan tahdon! Siksi käyttäydyt kaavamaisesti ja robottimaisesti.
Alkoholin paivittäisen käytön lopettaminen johtaa siihen, että tylsistyy, koska ei ole enää mitään tekemistä. Täytäppä sitten päiväsi ryypiskelyn sijaan sudokuilla tai postimerkkien keräilyllä.- Anonyymi
roskapostirobotti1 kirjoitti:
Olet jonkun tyypin luoma hahmo, joka kuvittelee omaavansa vapaan tahdon! Siksi käyttäydyt kaavamaisesti ja robottimaisesti.
Alkoholin paivittäisen käytön lopettaminen johtaa siihen, että tylsistyy, koska ei ole enää mitään tekemistä. Täytäppä sitten päiväsi ryypiskelyn sijaan sudokuilla tai postimerkkien keräilyllä.Kun ryyppää oikein vahvasti ja paljon, se tuo mukanaan mukavan harrastuksen.
Kävelyn, meinaan katkokävelyn.
https://www.youtube.com/watch?v=aNBn_jJF9yk - Anonyymi
roskapostirobotti1 kirjoitti:
Olet jonkun tyypin luoma hahmo, joka kuvittelee omaavansa vapaan tahdon! Siksi käyttäydyt kaavamaisesti ja robottimaisesti.
Alkoholin paivittäisen käytön lopettaminen johtaa siihen, että tylsistyy, koska ei ole enää mitään tekemistä. Täytäppä sitten päiväsi ryypiskelyn sijaan sudokuilla tai postimerkkien keräilyllä.Spurgun elämä on vapaata: https://www.youtube.com/watch?v=QBtlQq6b_BY
- Anonyymi
minäki haluaisin olla selvä kuin sombrero viikonloppuisin, mutta vittu kun tulee perjantai niin jotain pitää saada raskaan työviikon jälkeen, katekismustako tässä pitäisi lukea lauantaina aamuyöllä .... stana.
- Anonyymi
Minä en ole osa teidän simulaatiota. Olen liian mitätön karäktääri että minua olisi joku ollut luomassa . Tai ainakin potkut hänelle.
- Anonyymi
Rinteen alaposki voittaa sipilän yläposket?
- Anonyymi
Elä omasta puolestas.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2655283Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1204271- 604251
- 513660
Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363657Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest413475Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv322810Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu202616- 232576
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo692435
