Ans kattoo ny mitä tää on!

Me emme ole olemassa! Elämme simulaatiossa. Aiempien ihmisten kehittämässä todellisuudessa tai tietokonepelissä. Olemme kuin MSC:n Teimo, mutta peli on paljon kehittyneempi ja tietokoneet niiden takana paljon tehokkaampia. Teimolla ei ole tietoisuutta, mutta meillä on. Teimolla ei ole vapaata tahtoa, eikä meilläkään.

Ihmiset, jotka ovat päässeet aikanaan teknologian kehityksessä pitkälle ovat koodanneet maailmankaikkeuden. Joko niin, että he ovat määritelleet alkuräjähdyksessä purkautuneet alkuaineet ja fysiikan lait ja jääneet odottamaan, että mitä tapahtuu. Tai sitten he sekaantuvat tähän peliin esimerkiksi luomalla uskontoja , kansoja ja poliittisia liikkeitä.

Jumala on siis olemassa! Raamatussa sanotaan, että Jumala loi ihmisen omaksi kuvakseen, joten ehkä on valkoinen heteromies tämä meidät koodannut. Raamatussa myös sanotaan, että tuhat vuotta on yksi Jumalan päivä.

Tässä pari vuotta vanha kansantajuinen pintaraapaisu aiheesta:
https://www.youtube.com/watch?v=iT0f3DSoPQs

10

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Monen asian summa ja pienestä kii että vihreä planeetta kehittyi elämälle suotuisaksi. Miekii järkytyin kun luin -60 luvulla että meitin ja maapallon läpi kulkee kosmisella nopeudella pienhiukkasvuo.
      Tämähän on ja me eletään virtuaalitojellisuuessa., sano.

      • Tämä, jota nimitämme materiaksi on pelkkää tyhjyyttä. Atomit ovat aineessa harvassa ja niiden välillä on vain vuorovaikutussuhde, joka pitää aineen kasassa. Tuollaiset avaruuden pienhiukkaset eivät huomaakkaan, että menivät maapallon läpi, koska törmäysvaaraa mihinkään ei juuri ole.


    • Minusta tuntuu että elämme ehkä myös stimulaatiossa. Tälläkin hetkellä muakin stimuloi kaupan neloslonkero,koska alkoholismini ei vielä antanut myöden olla selvä. No huomenna..

      • Olet jonkun tyypin luoma hahmo, joka kuvittelee omaavansa vapaan tahdon! Siksi käyttäydyt kaavamaisesti ja robottimaisesti.

        Alkoholin paivittäisen käytön lopettaminen johtaa siihen, että tylsistyy, koska ei ole enää mitään tekemistä. Täytäppä sitten päiväsi ryypiskelyn sijaan sudokuilla tai postimerkkien keräilyllä.


      • Anonyymi
        roskapostirobotti1 kirjoitti:

        Olet jonkun tyypin luoma hahmo, joka kuvittelee omaavansa vapaan tahdon! Siksi käyttäydyt kaavamaisesti ja robottimaisesti.

        Alkoholin paivittäisen käytön lopettaminen johtaa siihen, että tylsistyy, koska ei ole enää mitään tekemistä. Täytäppä sitten päiväsi ryypiskelyn sijaan sudokuilla tai postimerkkien keräilyllä.

        Kun ryyppää oikein vahvasti ja paljon, se tuo mukanaan mukavan harrastuksen.
        Kävelyn, meinaan katkokävelyn.
        https://www.youtube.com/watch?v=aNBn_jJF9yk


      • Anonyymi
        roskapostirobotti1 kirjoitti:

        Olet jonkun tyypin luoma hahmo, joka kuvittelee omaavansa vapaan tahdon! Siksi käyttäydyt kaavamaisesti ja robottimaisesti.

        Alkoholin paivittäisen käytön lopettaminen johtaa siihen, että tylsistyy, koska ei ole enää mitään tekemistä. Täytäppä sitten päiväsi ryypiskelyn sijaan sudokuilla tai postimerkkien keräilyllä.

        Spurgun elämä on vapaata: https://www.youtube.com/watch?v=QBtlQq6b_BY


      • Anonyymi

        minäki haluaisin olla selvä kuin sombrero viikonloppuisin, mutta vittu kun tulee perjantai niin jotain pitää saada raskaan työviikon jälkeen, katekismustako tässä pitäisi lukea lauantaina aamuyöllä .... stana.


    • Anonyymi

      Minä en ole osa teidän simulaatiota. Olen liian mitätön karäktääri että minua olisi joku ollut luomassa . Tai ainakin potkut hänelle.

    • Anonyymi

      Rinteen alaposki voittaa sipilän yläposket?

    • Anonyymi

      Elä omasta puolestas.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      17
      2071
    2. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      228
      1684
    3. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      302
      1167
    4. Miten tämä meidän tarina

      Sitten päättyy?
      Ikävä
      65
      929
    5. Kulujen jako parisuhteessa

      Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai
      Parisuhde
      53
      885
    6. En todellakaan halua että

      Tämä päättyy näin
      Ikävä
      39
      824
    7. Missä olit kun tajusit, että teistä tulee joskus pari?

      Kuvaile sitä paikkaa, hetkeä ja tilannetta.
      Ikävä
      53
      795
    8. J miehelle viesti menneisyydestä

      On jo useampi vuosi, kun ollaan oltu näköyhteydessä. Jäi tyhjä olo, koska rakastin. En tietenkään sitä kertonut. Mutta e
      Ikävä
      31
      686
    9. Valitse, kenen kanssa seurustelet

      Seura turmelee, ja huono seura turmelee täysin. Vähän niin kuin valta turmelee, ja absoluuttinen valta turmelee kokonaan
      Hindulaisuus
      273
      653
    10. Paikat tapeltu

      Ei mennyt ihan persujen toiveiden mukaan Ei kait nyt 20 ääntä ja arpajais voitolla voi olla Ähtärin kaupungin puheenjoh
      Ähtäri
      33
      622
    Aihe