Ans kattoo ny mitä tää on!

Me emme ole olemassa! Elämme simulaatiossa. Aiempien ihmisten kehittämässä todellisuudessa tai tietokonepelissä. Olemme kuin MSC:n Teimo, mutta peli on paljon kehittyneempi ja tietokoneet niiden takana paljon tehokkaampia. Teimolla ei ole tietoisuutta, mutta meillä on. Teimolla ei ole vapaata tahtoa, eikä meilläkään.

Ihmiset, jotka ovat päässeet aikanaan teknologian kehityksessä pitkälle ovat koodanneet maailmankaikkeuden. Joko niin, että he ovat määritelleet alkuräjähdyksessä purkautuneet alkuaineet ja fysiikan lait ja jääneet odottamaan, että mitä tapahtuu. Tai sitten he sekaantuvat tähän peliin esimerkiksi luomalla uskontoja , kansoja ja poliittisia liikkeitä.

Jumala on siis olemassa! Raamatussa sanotaan, että Jumala loi ihmisen omaksi kuvakseen, joten ehkä on valkoinen heteromies tämä meidät koodannut. Raamatussa myös sanotaan, että tuhat vuotta on yksi Jumalan päivä.

Tässä pari vuotta vanha kansantajuinen pintaraapaisu aiheesta:
https://www.youtube.com/watch?v=iT0f3DSoPQs

10

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Monen asian summa ja pienestä kii että vihreä planeetta kehittyi elämälle suotuisaksi. Miekii järkytyin kun luin -60 luvulla että meitin ja maapallon läpi kulkee kosmisella nopeudella pienhiukkasvuo.
      Tämähän on ja me eletään virtuaalitojellisuuessa., sano.

      • Tämä, jota nimitämme materiaksi on pelkkää tyhjyyttä. Atomit ovat aineessa harvassa ja niiden välillä on vain vuorovaikutussuhde, joka pitää aineen kasassa. Tuollaiset avaruuden pienhiukkaset eivät huomaakkaan, että menivät maapallon läpi, koska törmäysvaaraa mihinkään ei juuri ole.


    • Minusta tuntuu että elämme ehkä myös stimulaatiossa. Tälläkin hetkellä muakin stimuloi kaupan neloslonkero,koska alkoholismini ei vielä antanut myöden olla selvä. No huomenna..

      • Olet jonkun tyypin luoma hahmo, joka kuvittelee omaavansa vapaan tahdon! Siksi käyttäydyt kaavamaisesti ja robottimaisesti.

        Alkoholin paivittäisen käytön lopettaminen johtaa siihen, että tylsistyy, koska ei ole enää mitään tekemistä. Täytäppä sitten päiväsi ryypiskelyn sijaan sudokuilla tai postimerkkien keräilyllä.


      • Anonyymi
        roskapostirobotti1 kirjoitti:

        Olet jonkun tyypin luoma hahmo, joka kuvittelee omaavansa vapaan tahdon! Siksi käyttäydyt kaavamaisesti ja robottimaisesti.

        Alkoholin paivittäisen käytön lopettaminen johtaa siihen, että tylsistyy, koska ei ole enää mitään tekemistä. Täytäppä sitten päiväsi ryypiskelyn sijaan sudokuilla tai postimerkkien keräilyllä.

        Kun ryyppää oikein vahvasti ja paljon, se tuo mukanaan mukavan harrastuksen.
        Kävelyn, meinaan katkokävelyn.
        https://www.youtube.com/watch?v=aNBn_jJF9yk


      • Anonyymi
        roskapostirobotti1 kirjoitti:

        Olet jonkun tyypin luoma hahmo, joka kuvittelee omaavansa vapaan tahdon! Siksi käyttäydyt kaavamaisesti ja robottimaisesti.

        Alkoholin paivittäisen käytön lopettaminen johtaa siihen, että tylsistyy, koska ei ole enää mitään tekemistä. Täytäppä sitten päiväsi ryypiskelyn sijaan sudokuilla tai postimerkkien keräilyllä.

        Spurgun elämä on vapaata: https://www.youtube.com/watch?v=QBtlQq6b_BY


      • Anonyymi

        minäki haluaisin olla selvä kuin sombrero viikonloppuisin, mutta vittu kun tulee perjantai niin jotain pitää saada raskaan työviikon jälkeen, katekismustako tässä pitäisi lukea lauantaina aamuyöllä .... stana.


    • Anonyymi

      Minä en ole osa teidän simulaatiota. Olen liian mitätön karäktääri että minua olisi joku ollut luomassa . Tai ainakin potkut hänelle.

    • Anonyymi

      Rinteen alaposki voittaa sipilän yläposket?

    • Anonyymi

      Elä omasta puolestas.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      68
      7594
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      125
      3012
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      153
      1854
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      66
      1696
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      122
      1522
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      172
      1472
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      132
      1192
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      78
      879
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      48
      822
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      784
    Aihe