Ans kattoo ny mitä tää on!

Me emme ole olemassa! Elämme simulaatiossa. Aiempien ihmisten kehittämässä todellisuudessa tai tietokonepelissä. Olemme kuin MSC:n Teimo, mutta peli on paljon kehittyneempi ja tietokoneet niiden takana paljon tehokkaampia. Teimolla ei ole tietoisuutta, mutta meillä on. Teimolla ei ole vapaata tahtoa, eikä meilläkään.

Ihmiset, jotka ovat päässeet aikanaan teknologian kehityksessä pitkälle ovat koodanneet maailmankaikkeuden. Joko niin, että he ovat määritelleet alkuräjähdyksessä purkautuneet alkuaineet ja fysiikan lait ja jääneet odottamaan, että mitä tapahtuu. Tai sitten he sekaantuvat tähän peliin esimerkiksi luomalla uskontoja , kansoja ja poliittisia liikkeitä.

Jumala on siis olemassa! Raamatussa sanotaan, että Jumala loi ihmisen omaksi kuvakseen, joten ehkä on valkoinen heteromies tämä meidät koodannut. Raamatussa myös sanotaan, että tuhat vuotta on yksi Jumalan päivä.

Tässä pari vuotta vanha kansantajuinen pintaraapaisu aiheesta:
https://www.youtube.com/watch?v=iT0f3DSoPQs

10

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Monen asian summa ja pienestä kii että vihreä planeetta kehittyi elämälle suotuisaksi. Miekii järkytyin kun luin -60 luvulla että meitin ja maapallon läpi kulkee kosmisella nopeudella pienhiukkasvuo.
      Tämähän on ja me eletään virtuaalitojellisuuessa., sano.

      • Tämä, jota nimitämme materiaksi on pelkkää tyhjyyttä. Atomit ovat aineessa harvassa ja niiden välillä on vain vuorovaikutussuhde, joka pitää aineen kasassa. Tuollaiset avaruuden pienhiukkaset eivät huomaakkaan, että menivät maapallon läpi, koska törmäysvaaraa mihinkään ei juuri ole.


    • Minusta tuntuu että elämme ehkä myös stimulaatiossa. Tälläkin hetkellä muakin stimuloi kaupan neloslonkero,koska alkoholismini ei vielä antanut myöden olla selvä. No huomenna..

      • Olet jonkun tyypin luoma hahmo, joka kuvittelee omaavansa vapaan tahdon! Siksi käyttäydyt kaavamaisesti ja robottimaisesti.

        Alkoholin paivittäisen käytön lopettaminen johtaa siihen, että tylsistyy, koska ei ole enää mitään tekemistä. Täytäppä sitten päiväsi ryypiskelyn sijaan sudokuilla tai postimerkkien keräilyllä.


      • Anonyymi
        roskapostirobotti1 kirjoitti:

        Olet jonkun tyypin luoma hahmo, joka kuvittelee omaavansa vapaan tahdon! Siksi käyttäydyt kaavamaisesti ja robottimaisesti.

        Alkoholin paivittäisen käytön lopettaminen johtaa siihen, että tylsistyy, koska ei ole enää mitään tekemistä. Täytäppä sitten päiväsi ryypiskelyn sijaan sudokuilla tai postimerkkien keräilyllä.

        Kun ryyppää oikein vahvasti ja paljon, se tuo mukanaan mukavan harrastuksen.
        Kävelyn, meinaan katkokävelyn.
        https://www.youtube.com/watch?v=aNBn_jJF9yk


      • Anonyymi
        roskapostirobotti1 kirjoitti:

        Olet jonkun tyypin luoma hahmo, joka kuvittelee omaavansa vapaan tahdon! Siksi käyttäydyt kaavamaisesti ja robottimaisesti.

        Alkoholin paivittäisen käytön lopettaminen johtaa siihen, että tylsistyy, koska ei ole enää mitään tekemistä. Täytäppä sitten päiväsi ryypiskelyn sijaan sudokuilla tai postimerkkien keräilyllä.

        Spurgun elämä on vapaata: https://www.youtube.com/watch?v=QBtlQq6b_BY


      • Anonyymi

        minäki haluaisin olla selvä kuin sombrero viikonloppuisin, mutta vittu kun tulee perjantai niin jotain pitää saada raskaan työviikon jälkeen, katekismustako tässä pitäisi lukea lauantaina aamuyöllä .... stana.


    • Anonyymi

      Minä en ole osa teidän simulaatiota. Olen liian mitätön karäktääri että minua olisi joku ollut luomassa . Tai ainakin potkut hänelle.

    • Anonyymi

      Rinteen alaposki voittaa sipilän yläposket?

    • Anonyymi

      Elä omasta puolestas.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      69
      2727
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2308
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2158
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      2
      2055
    5. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1419
    6. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1414
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      78
      1132
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1000
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      64
      996
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      114
      975
    Aihe