Ans kattoo ny mitä tää on!

Me emme ole olemassa! Elämme simulaatiossa. Aiempien ihmisten kehittämässä todellisuudessa tai tietokonepelissä. Olemme kuin MSC:n Teimo, mutta peli on paljon kehittyneempi ja tietokoneet niiden takana paljon tehokkaampia. Teimolla ei ole tietoisuutta, mutta meillä on. Teimolla ei ole vapaata tahtoa, eikä meilläkään.

Ihmiset, jotka ovat päässeet aikanaan teknologian kehityksessä pitkälle ovat koodanneet maailmankaikkeuden. Joko niin, että he ovat määritelleet alkuräjähdyksessä purkautuneet alkuaineet ja fysiikan lait ja jääneet odottamaan, että mitä tapahtuu. Tai sitten he sekaantuvat tähän peliin esimerkiksi luomalla uskontoja , kansoja ja poliittisia liikkeitä.

Jumala on siis olemassa! Raamatussa sanotaan, että Jumala loi ihmisen omaksi kuvakseen, joten ehkä on valkoinen heteromies tämä meidät koodannut. Raamatussa myös sanotaan, että tuhat vuotta on yksi Jumalan päivä.

Tässä pari vuotta vanha kansantajuinen pintaraapaisu aiheesta:
https://www.youtube.com/watch?v=iT0f3DSoPQs

10

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Monen asian summa ja pienestä kii että vihreä planeetta kehittyi elämälle suotuisaksi. Miekii järkytyin kun luin -60 luvulla että meitin ja maapallon läpi kulkee kosmisella nopeudella pienhiukkasvuo.
      Tämähän on ja me eletään virtuaalitojellisuuessa., sano.

      • Tämä, jota nimitämme materiaksi on pelkkää tyhjyyttä. Atomit ovat aineessa harvassa ja niiden välillä on vain vuorovaikutussuhde, joka pitää aineen kasassa. Tuollaiset avaruuden pienhiukkaset eivät huomaakkaan, että menivät maapallon läpi, koska törmäysvaaraa mihinkään ei juuri ole.


    • Minusta tuntuu että elämme ehkä myös stimulaatiossa. Tälläkin hetkellä muakin stimuloi kaupan neloslonkero,koska alkoholismini ei vielä antanut myöden olla selvä. No huomenna..

      • Olet jonkun tyypin luoma hahmo, joka kuvittelee omaavansa vapaan tahdon! Siksi käyttäydyt kaavamaisesti ja robottimaisesti.

        Alkoholin paivittäisen käytön lopettaminen johtaa siihen, että tylsistyy, koska ei ole enää mitään tekemistä. Täytäppä sitten päiväsi ryypiskelyn sijaan sudokuilla tai postimerkkien keräilyllä.


      • Anonyymi
        roskapostirobotti1 kirjoitti:

        Olet jonkun tyypin luoma hahmo, joka kuvittelee omaavansa vapaan tahdon! Siksi käyttäydyt kaavamaisesti ja robottimaisesti.

        Alkoholin paivittäisen käytön lopettaminen johtaa siihen, että tylsistyy, koska ei ole enää mitään tekemistä. Täytäppä sitten päiväsi ryypiskelyn sijaan sudokuilla tai postimerkkien keräilyllä.

        Kun ryyppää oikein vahvasti ja paljon, se tuo mukanaan mukavan harrastuksen.
        Kävelyn, meinaan katkokävelyn.
        https://www.youtube.com/watch?v=aNBn_jJF9yk


      • Anonyymi
        roskapostirobotti1 kirjoitti:

        Olet jonkun tyypin luoma hahmo, joka kuvittelee omaavansa vapaan tahdon! Siksi käyttäydyt kaavamaisesti ja robottimaisesti.

        Alkoholin paivittäisen käytön lopettaminen johtaa siihen, että tylsistyy, koska ei ole enää mitään tekemistä. Täytäppä sitten päiväsi ryypiskelyn sijaan sudokuilla tai postimerkkien keräilyllä.

        Spurgun elämä on vapaata: https://www.youtube.com/watch?v=QBtlQq6b_BY


      • Anonyymi

        minäki haluaisin olla selvä kuin sombrero viikonloppuisin, mutta vittu kun tulee perjantai niin jotain pitää saada raskaan työviikon jälkeen, katekismustako tässä pitäisi lukea lauantaina aamuyöllä .... stana.


    • Anonyymi

      Minä en ole osa teidän simulaatiota. Olen liian mitätön karäktääri että minua olisi joku ollut luomassa . Tai ainakin potkut hänelle.

    • Anonyymi

      Rinteen alaposki voittaa sipilän yläposket?

    • Anonyymi

      Elä omasta puolestas.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2147
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      42
      2105
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1845
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1261
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1080
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1023
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      946
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe