Aiheuttaako seksin puute sinussa itseen kohdistuvaa halveksuntaa

vai toisiin kohdistuvaa katkeruutta?

Kolumni: Suhtautuminen seksin puutteeseen jakaa ihmiset kahteen leiriin
https://www.hs.fi/elama/art-2000006249443.html?share=0763cc507b7e20ee978e41ae812ca532
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Seksin puute ei aiheuta minussa kumpaakaan ilmiötä.

Äänestä

Ylipaino on suuri ongelma Suomessa kyllä jo uutisissakin näkee miten jättikokoisia ohmisiä on. Ja miten kuvittelevat että ihmiset pystyvät jotenkin vaikuttamaan ilmaston muutokseen joka aiheutuu auringosta. Kokonaan kun sammuttaa auringon niin ilmaston lämpeneminen pysähtyy silloin.

Ääniohjaus: tässäkin on vääriä käsitteitä, koska henkilö pitää tunnistaa myöskin eikä se sana siitä äänestä.

Äänestä

Normaaleilla ihmisillä on siis jo lukioissa aktiivinen seksielämä. Vain normaali ihminen on seksin puutteessa, HC-ATM ei ole koskaan ollut seksiä lähelläkään.

Äänestä

Seksin puute johtuu siitä ettei rumat naiset halua omantasoisia rumia miehiä päällensä ähkimään ja miehet katkeroituu ja masentuu sen takia.

Äänestä
  • Minä en halua rumaa naista.
    t. Ruma mies

    Äänestä

"Toki on ihmisiä, jotka oppivat elämään hyvää ja merkityksellistä elämää ilman toisen ihmisen kanssa koettua säännöllistä seksiä."

Äänestä
  • Toki naiset voi elää hyvää elämää koska he tiedostavat että saavat halutessaan seksiä koska tahansa joten ei ole masennusta. Miehet ei saa seksiä koska tahansa , paitsi komeat top 10 miehet. Rumat miehet eivät saa seksiä kun ehkä kerran elämässä jos tuuri käy joten masentuvat ja katkeroituvat jo nuorena ja syrjäytyvät myös.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Toki naiset voi elää hyvää elämää koska he tiedostavat että saavat halutessaan seksiä koska tahansa joten ei ole masennusta. Miehet ei saa seksiä koska tahansa , paitsi komeat top 10 miehet. Rumat miehet eivät saa seksiä kun ehkä kerran elämässä jos tuuri käy joten masentuvat ja katkeroituvat jo nuorena ja syrjäytyvät myös.

    Juu, ihme tyrkkyjä noi kakslahkeiset.

    Äänestä

Itse vihaan naisia koska ne eivät anna kaltaiselleni kunnon miehelle vaan kaiken maailman paskoille.

Äänestä

Olipa kummallinen kolumni.

Ensinnäkin se oli aivan tynkä. Asia oli kuin alustettu, ja sitten kolumni jo loppuikin. Kuin leipä jota ei koskaan leivottu loppuun. Ei sellaista syödä.

Se mitä ehdin lukea, sai lähinnä ajattelemaan kuinka erilaisia me olemmekaan. En siis kyennyt samaistumaan ollenkaan kirjoittajan kokemuksiin.

-flowersreally-

Äänestä
  • Ei tuohon "vittu haisee hyvälle" naiseen kukaan pysty samaistumaan

    Äänestä

  • Ehkä tuo oli jonkinlainen peitelty tunnustus, jossa Rosa myöntää olevansa myös katkera muita ihmisiä kohtaan.

    Mistä ihmeestä päähäni tuli ajatus ketsupista?

    Äänestä

  • scrg kirjoitti:

    Ehkä tuo oli jonkinlainen peitelty tunnustus, jossa Rosa myöntää olevansa myös katkera muita ihmisiä kohtaan.

    Mistä ihmeestä päähäni tuli ajatus ketsupista?

    Ylenmääräiset ketsuppiajatukset voivat johtaa sinappitehtaalle.

    -flowers-

    Äänestä

Rosa on kyllä ihme nainen, ei muuta voi sanoa. Meriläinen on jätkä naisen asussa ja muodossa. Itse pitäisin seksin tarvetta vähän sairaana ilmiönä joka laittaa ihmiset tekemään outoja juttuja.

AsianVierestä

Äänestä

Meriläisen lempi aihe, seksi. En jaksanut lukea edes puoliväliin.

Otsikkoon, seksittömyys ei aiheuta ongelmia.

Äänestä

Koska Rosan näköisetkin naiset saavat helposti, kaikki naiset saavat

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

vai toisiin kohdistuvaa katkeruutta?

Kolumni: Suhtautuminen seksin puutteeseen jakaa ihmiset kahteen leiriin
https://www.hs.fi/elama/art-2000006249443.html?share=0763cc507b7e20ee978e41ae812ca532

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu