Tarkoituksena on oma vesipaasto ennätys 12vrk jauhottaa. Vähintään 13vrk riittää mutta saa mennä vaikka kuukauteen.
Mitäpä sanoisin?
Alkupaino 111.8 kg. Jännittää. Tiedän kokemusta saaneena että jos selviän itkupilli vaiheen 4vrk yli niin olen kova luu kun pääsen pahimman yli. Vatsasta kouraisi kun mietin tulevia päiviä. Pelokas olo hieman mutta ei vielä itketä kun söin mahan täyteen bratwursteja.
Juomana on lähdevesi.Mulla on sitä 60litraa täällä. Nyt itkettämään alkoikin kun mietin että mitäs jos joisin ne 60litraa ja sitten lopettaisin paaston. Yleensä olen sellaista n. kahta litraa juonut vesipaastopäivisin ja hanavettä juonut aiemmissa paastoissa. Nyt pysyn vaan lähdevedessä.Jännittää , paniikin esiasteessa kai, jännittää.
Laittelen viestini jun jotain sanottavan arvoista tulee tai fiilis että ou jeah, tässä sitä ollaan jo näinkin kauan paastott ja paljon painan sittemmin.
ItkeväMies
Vesipaasto 3.10 alkoi klo 6.10
Anonyymi
1
127
Vastaukset
- Anonyymi
En kyennyt siihen.Heräsin, punnitsin painon 108,5kg.Tyytyväisyys yllätystasoa.Alle vrk ja 3,3kg. Juhlatunnelman tapainen. Ihania rusinoita sitten söin juu että näin enkä ihan heti lopettamaan kyennyt..
Joskus toiste mutta olihan tämäkin melkein 24h.
Näihin onnellisiin kykenemättömiin tunnelmiin täältä tähän, ItkeväMies
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2183174Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3072774Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.751798Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e551705Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?421575- 1221366
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,101300Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171270Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4221260- 1051259