Metallia

Saatana

Käykääs kattoon www.chasmfallen.tk sieltä voitte käyä kuunteleen rankkaa metallia kokkolasta...

5

654

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jürgen

      kitaroissa tosi tunkkaiset soundit ja bassossa ehkä liikaa alapäätä. rummuissa on ihan ok soundit basaria virvelin liian isoa volumea lukuun ottamatta.. lisäksi turhat suhinat ois voinu poistaa. (esim alussa ennen ku toinen kitara lähtee mukaan, toisesta kitarasta tulee törkeä suhina).. tohon kitarariffin kohdalla ois ehdottomasti pitäny toisen kitaran vetää komppi alle, ja samaan kohtaa rumpuihin suorempi komppi..
      laulajasta sen verran että ois voinu "laulaa" välissä, ja jättää noita "örinöitä" enempi kliimaksiin! muuten hyvä biisi.!

      nämähän on tietty minun mielipiteitäni. ja yritin jopa antaa kritiikkini rakenravasti..

    • Jürgen

      cremation biisissä tohon kitarariffin kohdalla ois ehdottomasti pitäny toisen kitaran vetää komppi alle, ja samaan kohtaa rumpuihin suorempi komppi..
      edittiä.. :D

      • Saatana

        Demo on tehty zoom 12 raita nauhurilla eli ei saatu tehtyä demolle hyviä ääniä.


    • man

      ihan ok.pientä säätöä vielä ja laulajalle kurkkupastilleja.

      • Blood31

        ELIKÄS,äänenlaatuun ja soundeihin en edes jaksa puuttua koska ne ovat ymmärrättevästi paskat ja kun laulajakin vielä pääsee ohi äänen murroksesta ja saa edes jonkin näköstä uskottavuutta tohon soundiin niin kyllä se siitä.

        Meneviä riffejä toimivilla rummuilla höystettynä, toki soittotarkkuudessa pientä hiomista niin kuin meillä kaikilla. Yks biisi olis riittäny kuunneltavaks, sillä jokainen kuullosti suhteellisen samalta.

        mutta ei ku studioaikoja varailee ja myykää se raituri.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6208
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5687
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2703
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2128
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1828
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1290
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1068
    Aihe