Käykääs kattoon www.chasmfallen.tk sieltä voitte käyä kuunteleen rankkaa metallia kokkolasta...
Metallia
5
588
Vastaukset
- Jürgen
kitaroissa tosi tunkkaiset soundit ja bassossa ehkä liikaa alapäätä. rummuissa on ihan ok soundit basaria virvelin liian isoa volumea lukuun ottamatta.. lisäksi turhat suhinat ois voinu poistaa. (esim alussa ennen ku toinen kitara lähtee mukaan, toisesta kitarasta tulee törkeä suhina).. tohon kitarariffin kohdalla ois ehdottomasti pitäny toisen kitaran vetää komppi alle, ja samaan kohtaa rumpuihin suorempi komppi..
laulajasta sen verran että ois voinu "laulaa" välissä, ja jättää noita "örinöitä" enempi kliimaksiin! muuten hyvä biisi.!
nämähän on tietty minun mielipiteitäni. ja yritin jopa antaa kritiikkini rakenravasti.. - Jürgen
cremation biisissä tohon kitarariffin kohdalla ois ehdottomasti pitäny toisen kitaran vetää komppi alle, ja samaan kohtaa rumpuihin suorempi komppi..
edittiä.. :D- Saatana
Demo on tehty zoom 12 raita nauhurilla eli ei saatu tehtyä demolle hyviä ääniä.
- man
ihan ok.pientä säätöä vielä ja laulajalle kurkkupastilleja.
- Blood31
ELIKÄS,äänenlaatuun ja soundeihin en edes jaksa puuttua koska ne ovat ymmärrättevästi paskat ja kun laulajakin vielä pääsee ohi äänen murroksesta ja saa edes jonkin näköstä uskottavuutta tohon soundiin niin kyllä se siitä.
Meneviä riffejä toimivilla rummuilla höystettynä, toki soittotarkkuudessa pientä hiomista niin kuin meillä kaikilla. Yks biisi olis riittäny kuunneltavaks, sillä jokainen kuullosti suhteellisen samalta.
mutta ei ku studioaikoja varailee ja myykää se raituri.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017443
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?805028- 794859
- 1324258
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103048- 522689
- 402586
- 502237
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102211Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211840