Mies joka ei katsele urheilua eikä edes omista televisiota. En omista itsekään, 15 vuotta ollut näin ja tulee olemaan jatkossakin. Rakastan hiljaisuutta. Ihannemies on taiteilijasielu ja viihtyy omissa maailmoissaan niin kuin minäkin, tykkää lukea ja luoda uutta ja on läsnä omassa elämässään. Ei ole Keijo Keskinkertainen, Tavis-Tommi eikä Perus-Pete. En väheksy heitä ihmisinä yhtään, muttei olisi mitään yhteistä heidän kanssaan.
Mies joka ei katso teeveetä
2
131
Vastaukset
- Anonyymi
Kun näkee semmosen television eteen jämähtäneen jorman, joka on heittänyt aivot narikkaan, tulee semmonen olo että pitää äkkiä päästä vittuun. En vaan kestä nähdä ihmisiä jotka tuijottavat suu auki, suunnilleen kuola suupieliä pitkin valuen jotain laatikkoa monta tuhatta tuntia elämästään.
Vain noin puolet miehistä on kiinnostunut lainkaan urheilusta, vaikka kliseen mukaan kaikki. Kaupunkioloissa ei herätä lainkaan kummastusta, jos ei ole.
Sen sijaan maalla herättää suurta kummastusta, koska on oltava mahdollisimman samanlainen kuin muut. Siellä ihmiset ovat oppineet kiinnostumaan siitä, mikä on normi. Ja siellä penkkiurheilu on normi. Muuten heitetään ulos porukoista.
Täysin kaupungissa syntyneenä ja koko elämänsä kaupungissa eläneenä ei pysty tottumaan maalla vaadittavaan samanmuotoisuuteen, vaikka onkin sitä joskus maalla vieraillessaan käytännössäkin nähnyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176339Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816167Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696000Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452375Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121241
- 1861085
- 59887