Mies joka ei katsele urheilua eikä edes omista televisiota. En omista itsekään, 15 vuotta ollut näin ja tulee olemaan jatkossakin. Rakastan hiljaisuutta. Ihannemies on taiteilijasielu ja viihtyy omissa maailmoissaan niin kuin minäkin, tykkää lukea ja luoda uutta ja on läsnä omassa elämässään. Ei ole Keijo Keskinkertainen, Tavis-Tommi eikä Perus-Pete. En väheksy heitä ihmisinä yhtään, muttei olisi mitään yhteistä heidän kanssaan.
Mies joka ei katso teeveetä
2
107
Vastaukset
- Anonyymi
Kun näkee semmosen television eteen jämähtäneen jorman, joka on heittänyt aivot narikkaan, tulee semmonen olo että pitää äkkiä päästä vittuun. En vaan kestä nähdä ihmisiä jotka tuijottavat suu auki, suunnilleen kuola suupieliä pitkin valuen jotain laatikkoa monta tuhatta tuntia elämästään.
Vain noin puolet miehistä on kiinnostunut lainkaan urheilusta, vaikka kliseen mukaan kaikki. Kaupunkioloissa ei herätä lainkaan kummastusta, jos ei ole.
Sen sijaan maalla herättää suurta kummastusta, koska on oltava mahdollisimman samanlainen kuin muut. Siellä ihmiset ovat oppineet kiinnostumaan siitä, mikä on normi. Ja siellä penkkiurheilu on normi. Muuten heitetään ulos porukoista.
Täysin kaupungissa syntyneenä ja koko elämänsä kaupungissa eläneenä ei pysty tottumaan maalla vaadittavaan samanmuotoisuuteen, vaikka onkin sitä joskus maalla vieraillessaan käytännössäkin nähnyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567845Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675931Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,695434Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515323Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084642Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1092367Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41261Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol51203Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401067Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471042