Muutos suussa

Minulla on ikenen sivulla heti takimmaisen hampaan jälkeen kova valkoinen patti. Ollut jo pitkään.Joskus räpläsin sen matalalsi,mutta se palaa takaisin.Onko kellään tietoa mikä se vois olla.Ei siitä ainakaan mitään vuoda märkää.?
2102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Liekkö torus. Käyppäs hammaslääkärissä, sekin asia seiviää

Äänestä

Yleensä kupla tai patti joka puhkeaa tai painuu joskus matalaksi mutta uusiutuu, on merkki hammasjuuressa olevasta tulehduksesta. Tulehdusneste tunkeutuu ikenen kyljestä ulos muodostaen rakon tapaisen kuplan. Tulehduksien kanssa ei kannata odotella. Ei muuta kuin hammaslääkäriin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Minulla on ikenen sivulla heti takimmaisen hampaan jälkeen kova valkoinen patti. Ollut jo pitkään.Joskus räpläsin sen matalalsi,mutta se palaa takaisin.Onko kellään tietoa mikä se vois olla.Ei siitä ainakaan mitään vuoda märkää.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu