Täällä penthousessa on vieläkin niin kuuma ja kostea ettei tosiaan tartte lähtee Thai-maa-seen… avustuskia ei tule muuten kun asumiseen mutta muuten tulee korvausta jos ei oo hommia.. tiedoksi tietämättömille.. eikä oo aikomusta juopotella koska raha tililläni ylitti odotukseni.. vaatimaton jes
Vastaukset 9
- Anonyymi
Jo on kovat lääkkeet sinulla, kun kuvittelet olevasi penthousissa. Muutta, mukavaa että viihdyt siellä pyöreessä huoneessa.
On mukavaa, että osaston hoitaja päästää sinut välillä nettiin kirjoittelemaan. Se tuo elämääsi vaihtelua.
Kuka hullu sitä jaksaisi päivästä päivään, etsiä pyöreestä huoneesta nurkkia.rotondo camera tosiaan joo.. ihan neliskulmainen cube tää on..ja ylin kerros.. lääkkeenä tein hienon aterian nyt lakuja ja halpis colaa..
- Anonyymi
pervokki kirjoitti:
rotondo camera tosiaan joo.. ihan neliskulmainen cube tää on..ja ylin kerros.. lääkkeenä tein hienon aterian nyt lakuja ja halpis colaa..
Sinulla on asiat todella hyvin. Ennen hoidokit pistettiin pihalle laitoksista, ja lääkepurkki mukaan. Lähete sanoina henkilökunta toivotti entiselle hoidokille hyvää kotimatkaa, ja muista ottaa lääkkeet säännöllisesti, jos muistat vielä huomenna.
Jaa, että ovat korvanneet lääkkeet lakuilla ja cokisella. Niin se lääkekehitys kehittyy hoitoloissakin. Niiten vaikutus on varmaankin toisenlainen kuin diapamilla, otaksun ma.
Ilmankos tuolla turuilla ja toreilla seikkailee aika värikästä sakkia.
Milloin huutavat ilosta, milloin vihasta ja katkeruudesta.
Tässä sitä sakkia on: https://www.youtube.com/watch?v=4tWnWRh18co Anonyymi kirjoitti:
Sinulla on asiat todella hyvin. Ennen hoidokit pistettiin pihalle laitoksista, ja lääkepurkki mukaan. Lähete sanoina henkilökunta toivotti entiselle hoidokille hyvää kotimatkaa, ja muista ottaa lääkkeet säännöllisesti, jos muistat vielä huomenna.
Jaa, että ovat korvanneet lääkkeet lakuilla ja cokisella. Niin se lääkekehitys kehittyy hoitoloissakin. Niiten vaikutus on varmaankin toisenlainen kuin diapamilla, otaksun ma.
Ilmankos tuolla turuilla ja toreilla seikkailee aika värikästä sakkia.
Milloin huutavat ilosta, milloin vihasta ja katkeruudesta.
Tässä sitä sakkia on: https://www.youtube.com/watch?v=4tWnWRh18co..niin kai sitten.. lakusta lääkehiiltä ja verenpaineet korkealle...lähtee tukokset liikkeelle.. ja colassa koffeiinia että varrmasti pärisee..
Pervokin Airbnb
(Kiven teksti ja haluan kiinnittää huomiota siihen epäkohtaan, että joku edelleen ruokkii rottia Aleksis Kiven patsaalla - se on jo täynnnä isoja reikiä)
Makeasti pervokki
makaa sammalhuoneessansa;
sinnepä ei Hallin hammas
eikä metsämiehen ansa
ehtineet milloinkaan.
Kammiostaan korkeasta
katselee hän mailman piirii,
taisteloa allans’ monta;
havu-oksan rauhan-viiri
päällänsä liepoittaa.
Mikä elo onnellinen
keinuvassa kehtolinnas
Siellä kiikkuu pervokki
armaan kuusen äitinrinnas:
Metsolan kantele soi
Siellä torkkuu heiluhäntä
akkunalla pienoisella,
linnut laulain taivaan alla
saattaa hänen iltasella
unien Kultalaan.- Anonyymi
" Mikä elo onnellinen
keinuvassa kehtolinnas
Siellä kiikkuu pervokki
armaan kuusen äitinrinnas:
Metsolan kantele soi "
Onko tuo ymmärrettävissä niin, että pervokki kiikuu niskakiikussa ?
Mutta, sehän olisi onnellisuuden huippu. Voisi pervokin naapuri todeta, onnellisena.
Tuon tehtyään, pervokki olisi lopullisesti sanaton.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid149974En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44697Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi23628Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.124619- 67595
- 36552
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50535Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää154530Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni33520Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34518
