Onko ok tinttailla paljon avioliitossa

Anonyymi

Meidän suhteessa monesti tinttaillaan, todella turhista asioista!
Esim:miksi laitoit 3 kuppia kahvia,vaikka tiesit että minä juon vain 2 ja sinä et ollenkaan...
Meidän piti laittaa saman väriset paidat päälle, että me ”match” vai miten kirjoitetaan kaan...
Kerran ostin hänelle ihanan keltaisen villapaidan jossa oli seepra eikä hän käyttänyt sitä, yllätys tästähän tuli iso riita!!!!

10

345

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kertokaa teidän kokemuksia!👍🏻🙊

    • Anonyymi

      Mieheni huusi joskus, että etkö sinä vanha limanuljaska osaa tehdä edes hyvää ruokaa.....
      kyllä hävetti nimittäin vieraita oli kylässä😳

      Mietin eroa mutta en uskalla!

    • Minulla on sama juttu keittää 5 kuppia kahvia vaikka meitä on kaksi en tajua tätä

    • Anonyymi

      ex-vaimo vaikka keksi, jotain loukatakseen, oli taidon oppinut kotoaan.

      Nyt kun on aasialainen nainen, meillä vain mietitään, miten voisi paremmin tukea ja kannustaa. Luulen sen johtuvan kasvatuksesta.
      En kyl keksi mitään moitittavaa nykyisestä naisestani.

      • Anonyymi

        Mahtavaa, jos nyt on ihminen jota rakastat koko sydämestäsi!💕

        Onnea teille!!!💕💕


    • Anonyymi

      Tiedän se ei ollut oikein mieheni makuun se villapaita, mutta hänellä oli mahdollisuus käydä vaihtamassa se mutta ei suostunut, koska minä en vaihtanut hänen antamaa paitaa.

    • Anonyymi

      Saatan vaikuttaa, että pakotan miehen tekemään kaikkea,mutta todellisuus on, että hän pakottaa

    • Anonyymi

      Naisen mielestä kahvi on liian vahvaa ja sit kutsuu veski, aika tervaa on kuuluu matkalla huusiin ostaa myös välillä mulle paitaa kun minä en muka osaa ja tuo mulle sopimattomia ja sehän aloittaa taas nokkapokan. Kun imuroin teen sen väärin tai jos laitan naisen pitsipikkareita kuivuu nekin on laitettu väärin telineelle et näin, minä taas talvella patistan naista kopsauttamaan saapikkaita yhteen autoon tullessa jotta ei tule turhaa lunta sisään se kun aiheuttaa omaa ongelmaa pakkasilla. Nykyään nainen pistää itse tissiliivit, sukkahousut ja parhaat pikkarinsa kuivuu niin ei tarvii valittaa ja keittää myös itse usein kahvinsa, niin säästyy paljolta nalkutukselta kumpikin.

    • Anonyymi

      Mun kotipaikkakunnalla "tintata" tarkoittaa turpiin vetämistä. Sitä kun lyödään äkkipikaistuksissa päin naamaa täysiä.
      Tarkoittaa myös sitä kun vedetään viinaa kaksin käsin niin paljon että taju lähtee kankaalle.

    • Anonyymi

      No ei. Monesti tuollaisesta tulee tapa. Olette ehkä olleet riidoissa jostakin asiasta ja tuollainen naljaileminen on jäänyt päälle.
      Paras jutella asiasta ja lopettaa tuollainen. Sillä tuohan pilaa hyvän parisuhteen.
      Hyvässä parisuhteessa tuetaan ja kannustetaan toista ei naljailla mistään eikä loukata toista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      340
      6840
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      65
      5927
    3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      194
      5406
    4. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      75
      4179
    5. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      46
      3414
    6. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      6
      3373
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      54
      3284
    8. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      34
      3056
    9. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      12
      2287
    10. Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?

      Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?
      Tuusniemi
      41
      1165
    Aihe