Fiat luotettavin Saksan katsastustilastoissa

Anonyymi

Fiat Tipo on noussut koko 1-3-vuotiaiden ikäryhmässä kokoluokkansa parhaaksi eli vähävikaisimmaksi autoksi.

Saksalaisten katsastusasemien tilastoihin perustuvassa vertailussa Fiatin taakse jäivät laadukkaina pidetyt Audi A3, A-sarjan Mercedes ja Volvo V40 - ja vielä valtavalla erolla.

www.iltalehti.fi/autouutiset/a/6327eb2b-533f-40ae-9bd5-d24a8347f29d

Nyt on taas hauska kuulla essonpaarin automiästen selityksiä tälle asialle.

2

1058

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä viitsi! Fiat ei ole pärjännyt missään katsastus tilastoissa. TOYOTA on ollut aika monessa maassa kärjessä. Corolla on kiistatta maailman paras auto hinta huomioiden.

    • Anonyymi

      Siis pienet Audit, Meset ja Volvot sattuivat olemaan tuossa otannassa ja tuolla tilastoinnilla Tipon jälkeen tilastossa. Tipo ei tietenkään ollut ykkönen, mutta eipähän siis ollut ihan viimeinenkään kuten tavallisesti. Tipo, jossa on paljon vanhaa ja simppeliä tekniikkaa, on yksinkertainen auto verrattuna noihin muihin, joissa moni asia voi mennä vikaan. Siis kolmeen vuoteen saakka...onnea matkaan kolmen vuoden jälkeen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      111
      7104
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      32
      4188
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      36
      3655
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      398
      1940
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1457
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      35
      1438
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      62
      1337
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      12
      1078
    9. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      172
      1055
    10. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      1000
    Aihe