Rinne laittaa riistoporvarit ahtaalle

Kunha en sin leikstaan yritystuki alkaa työpaikkoja löytään

Ilmais sosiaali avustus loppuu yrityksiltä nyt on uusi kapteeni porvarien upottamassa riisto veneessä
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tarkotit sitten, että kansa on riistoporvareita, kun kansalle veroja keksivät, että Rinne voi nostaa omaa palkkaansa ensimmäiseksi tonnikaupalla kk kohti.
Ei hyvältä haise tuommonen touhu.

Äänestä

rinteen suopealla avustuksella vapautuu rakennusalalta ensvuonna n. 10000 työntekiää kortistoon reserviksi

Äänestä
  • Niin se menee,... alkaa tulla YT - neuvotteluja lisää. Ne tukityöllistetyt on kylläkin kuntien listoilla, kun kuntien valtionosuuksia on pienennetty on menty toista kautta, jotta saadaan jotenkin talous pidettyä kunnissa pystyssä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin se menee,... alkaa tulla YT - neuvotteluja lisää. Ne tukityöllistetyt on kylläkin kuntien listoilla, kun kuntien valtionosuuksia on pienennetty on menty toista kautta, jotta saadaan jotenkin talous pidettyä kunnissa pystyssä.

    Kuitenkin kansalaiset tulevat voimaan paremmin kuin sipilän riisto siirto kaikki yrityjohdon bonuksiin politiikalla


    Kyllä tulet saamaan enemmän kaljarahaa sinne kontulan vuokrayksiöön kuin enne ja sioilä orpo kataisen hallituksissa.

    Voit jopa Joutua töihin phyi

    Äänestä

Yrityksillä ei ole edes nyt ilman tukiakaan mahdollisuutta palkata vetelehtiviä sosialisteja maleksimaan työpaikoille, ilman että sosialisti edes kokisi tarvetta olla palkkansa arvoinen.

Kun pienyrittäjät lopettavat kokonaan, mistä aloittaja kuvittelee että ne työpaikat lisääntyisivät?

Oikeasti hei... Ei kai sosialisti todella voi olla noin tyhmä?

Sosialistin pitää siis perustaa itse firma jotta saisi sen "työpaikkansa".

Sosialistilla vain loppuu toiminta samantien koska tyhmyys ei tuota tuloksia.

Äänestä

Minun elämään ei ole vielä tullut muutoksia, verokaan ei ole noussut, kuin 5,80€/kk.

Äänestä

yle uutiset tänään klo 20.30: Hallitus jakaa kunnille (KUNNILLE; sipilän sekopäät taas asialla; nehän makaa vaan siellä uuninpankoilla kaiket päivät ja etelä-suomessa niiden jälkeläiset on virkavastuuttomia veronmaksajien rahoilla hyväveli virkaan valittuja sukulaisia) lisärahaa hoitojonojen purkamiseen ja lääkäreiden palkkaamiseen

Äänestä
  • Kun ei se rahasta ole ollut kiinni tähänkään asti, lääkäreille on avoimia virkoja vaikka kuinka, mutta ei vaan ole halukkaita, kuin joitakin puolta päivää tekeviä venäläisiä naisia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kunha en sin leikstaan yritystuki alkaa työpaikkoja löytään

Ilmais sosiaali avustus loppuu yrityksiltä nyt on uusi kapteeni porvarien upottamassa riisto veneessä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu