pillerin unohtuminen

Elikkä näin,unohdin ottaa pillerin eilen, eli kahdes viikko tuli täyteen silloin ja tänään otin kaks pilleriä kerralla ja nyt alkoi kolmas viikko. Heikentykö vaikutus mulla, ku unohdin 2 viikon lopussa ja otin 2 pilleriä kolmannen viikon ekana päivänä? Pitäskö soitta lääkäriin?
1277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

katsoppa pillereiden käyttöohjeista että mitä siellä sanotaan. Kohta on "pillerin unohtaminen 2.viikolla". Ja toimi ohjeiden mukaan.

Ohjeet löydät myös netistä www.tohtori.fi/laakeopas ja hae oman pillerimerkkisi nimellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelokas kirjoitti:

Elikkä näin,unohdin ottaa pillerin eilen, eli kahdes viikko tuli täyteen silloin ja tänään otin kaks pilleriä kerralla ja nyt alkoi kolmas viikko. Heikentykö vaikutus mulla, ku unohdin 2 viikon lopussa ja otin 2 pilleriä kolmannen viikon ekana päivänä? Pitäskö soitta lääkäriin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu