GALLUP

Täällä on HYVIN usein kysymyksiä lävistysten hoidosta.Haluaisinkin tietää,eivätkö lävistysliikkeet anna hoito-ohjeita asiakkaalle,vai unohtuvatko ne.
Eli kysymykseni on:

Oletko saanut hoito-ohjeet lävistysliikkeessä ja jos olet,niin suulliset vai kirjalliset?

Kiitos vastauksistanne.
12623
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

kirjalliset

Äänestä
  • saimpa ite molemmat

    Äänestä

  • että kirjoitti:

    saimpa ite molemmat

    Molemmat

    Äänestä

siellä annetaan ekaksi suulliset ja sen jälkeen yleensä kirjalliset, mutta jossain sanotaan suulliseet ohjeet ja tämän jälkeen kysytään tarvitsetko kirjalliset ohjeet, vai muistatko muutenkin..

Äänestä

Mulle ei annettu mitään ohjeita.Ei ees suullisia.Se vaan laitettiin ja siinä se.Nii ja tietenki maksu.Et sillee

Äänestä
  • Mulle annettiin kirjalliset ja sitten varmistelin kyselemällä...

    Äänestä

mä ainakin sain kielilävistykseeni kumpanakin ;)

Äänestä

Lävistysliikkeen laadusta kertoo jo sekin, saako sieltä hoito-ohjeita vai ei.

Itse sain kirjallisena, harnessilla kun kävin, ja kumpanakin kertana jouduin lukemaan ohjeet ennen lävistyksen ottoa vaikka ne olikin valmiiksi tutut.

Äänestä

Totta hemmetissä sain sekä suulliset, että mukaan myös hoito-ohjeet paperilla ja siinä luki vielä puh. nro., jos asiaa tulee.

Ei kai sellasia liikkeitä ookkaan, missä ei neuvottais ?
Vai onko...?

Äänestä
  • minäkin ihmettelin,kun palsta on täynnä kysymyksiä hoidosta.Kuitenkin kaikki galluppiin vastanneet ovat saaneet hoito-ohjeet.Mikä on hyvä!

    Äänestä

...sekä suulliset että kirjalliset ohjeet kielilävistykseni hoitoon. (Tren Putka, jättebra)

Äänestä

Kyllä oon saanu ihan suulliset sekä kirjalliset ohjeet molemmilla kerroilla kun olen lävistäjällä vieraillut. Sekä sainpa vielä lävistäjän numeron, johon voi soittaa jos ilmenee komplikaatioita.

Oulun Igor's = asiallista palvelua :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pro kirjoitti:

Täällä on HYVIN usein kysymyksiä lävistysten hoidosta.Haluaisinkin tietää,eivätkö lävistysliikkeet anna hoito-ohjeita asiakkaalle,vai unohtuvatko ne.
Eli kysymykseni on:

Oletko saanut hoito-ohjeet lävistysliikkeessä ja jos olet,niin suulliset vai kirjalliset?

Kiitos vastauksistanne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu