Kaikkia ihmeparantumisia kerrotaan niin miksei zukulaizeni laihdu. On lihava BSI 42. Aikoo lihavuusleikkaukseen mita pelkaan. Miksei Jumala laihduta.
Miksei Jumala laihduta
19
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Turha edes odottaa Jumalalta kaikkea. Hän tekee sen mikä Hänelle kuuluu. Tämä ei ole raamattutunti. Hän ei mene puolestamme töihin, ei varmuudella ilmaise lotto, keno, viiking lotto ym. oikeita numeroita, hoida kuntoa puolestamme, laihduta meitä, viritä palavaksi armolahjojamme, kasvata lapsiamme, maksa veroja yhteiskunnalle, vaihda moottoriöljyä sekä suodatinta autoon. Tässäpä muutama esimerkki.
- Anonyymi
ihmeparantumiskertomuksissa ja joissain videoissa on näytetty että jalka kasvaa. Jopa kasvaa uusia raajoja. Syöpä poistuu ja hiukset kasvaa. Kultahammas tulee. ja yhdessä laihtyi monta farkkunumeroa. Kaverillenii riittäisii noi n 25 kg.
- Anonyymi
Jos kaverisi haluaa laihtua, hän voi noudattaa sitä ruokavaliota, joka ihmiselle annettiin luomisessa.
Ostakoon hedelmiä ja syököön tuoreravintoa ilman mitään jalostettuja tuotteita!
Kun syö pähkinöitä ja hedelmiä aamiaiseksi, ei juuri tunnu nälkä, ja samalla laihtuu.
Itse laihdutin siten viime vuonna yli kymmenen kiloa kuukaudessa.
Jos vain vähentää kalorioita, eikä syö tuoreravintoa, tulee valtava nälkä, ja kuuri jää lyhyeksi.- Anonyymi
Taisi aivosi haihtua samalla kuin pieru saharaan.
- Anonyymi
Kiva kaveri tuo Jumalani. Aikoinaan päätin olla osallistumatta ihmisten maailmanloppuun ja niinpä alkoikin täysimittainen vaino ja sorto. En ole erehtynyt käymään kauppaa Jumalani kanssa niinkuin uskikset pääsääntöisesti tekevät. Diplomaattiset suhteet ovat yhä voimassa eivätkä tulevat vainot ja sorrot sitä muuksi muuta. Hyvää loppuelämää teille! stalingrad hans...
- Anonyymi
Hes.34:16 Kadonneet minä tahdon etsiä, eksyneet tuoda takaisin, haavoittuneet sitoa, heikkoja vahvistaa; mutta lihavat ja väkevät minä hävitän. Minä kaitsen niitä niin, kuin oikein on. Sak.11:16.
- Anonyymi
Jumalan ei tarvii laihduttaa, koska hän ei ole lihava.
- Anonyymi
Maailmassa on niin paljon nälkää näkevien rukouksia, ettei Jumala korvaansa lotkauta, kun ylipainoinen rukoilee laihtumista vaikka voisi itsekin laihduttaa.
Puhun omasta kokemuksesta, olen lihava ja rukoillut että Jumala laihduttaisi minut. Nyt olen kuitenkin ymmärtänyt että se on minun itseni tehtävä.- Anonyymi
Tuo on hyvä asenne laihdutusasiassa.
Se vaan vaatii lujaa tahdonvoimaa. Eikä ole mitenkään suotavaa, että mässäilyyn retkahtamisesta alkaa itseään mollaamaan ja syyttelemään. Jos dieetillä ollessaan retkahtaa ylensyömiseen, niin ei kun vaan hyväksyy sen tosiasiana ja piste. Kuopasta pääsemiseen ei ole kuin yksi suunta. Ylös, ulos ja lenkille..
- Anonyymi
kerron nyt suntion kertomaa, joka on sukulaiseni.
Pappi oli pitänyt saarnan ihmisen ruumiista, Pyhän Hengen temppelinä.
Myös ravinnon puolelta ja syömisestä.
Kirkon urkuri- runsaana mittana kiitti pappia silmiä avaavasta saarnasta.
Kun noita "lihavuusleikkausta" ulkomailta katsoo, niin lihavuus johtuu siitä, mitä suusta sisään lappaa, eli kannattaa laihuttaa kuten he.
Laskettu kalorimäärä ja liikunta auttaa laihuttamaan, ei siihen ihmettä tarvita, ellei sitä katsota ihmeeksi, ettei söisi ylimääräistä.
Eli uhraa se ylimääräisen evään rahallisen määrän sille nälkäiselle, niin se auttaa molempia osapuolia.
Tavallaan antaa leivän Kristukselle.
Heitto oli viimeiseltä tuomiolta, kun Jeesus kutsui "tupaansa" iankaikkiseen osaan, niin jollekin se tuli aivan siitä, että tämä oli antanut leivän nälkäiselle, ja siinä se oli Jeesukselle. Onhan Jeesus Luoja ja Hänen omansa on kävelemässä meidän ympärillä, nälkäisenä, asunnottomana, ehkä alastomana jne.
Eli jos me yltäkylläisyydestä jaetaan, niin se tehdään Luojaa kohtaan samassa Hengessä.- Anonyymi
Tein just villasukkia ja pipoja ja tumppuja asunnottomille ja naisille villahuiveja.
- Anonyymi
Jumala antoi israelilaisten saada voiton amalekilaisista, mutta silti heidän oli itsensä taisteltava. Sama pätee laihduttamiseen. Jumala voi auttaa siinä, mutta ei Hän sitä ihmisen puolesta tee. Joskus Jumala kyllä parantaa ilman ihmisen omia ponnistuksia. Silloin on kyse sairaudesta, jota ihminen ei kykene itse parantamaan. Laihduttamaan ihminen kuitenkin kykenee. Sitä paitsi, jos Jumala tekisi sen ihmisen puolesta, ihminen ei oppisi itsehillintää eikä omaksuisi terveempiä elintapoja. Eli ihmisestä tulisi jonkin ajan kuluttua uudestaan lihava. Ihminen voi pyytää Jumalalta voimaa itsehillintään ja johdatusta, jotta saisi tietoa terveestä ravitsemuksesta yms. Ihmisen on silti itse etsittävä tietoa, jotta Jumala voi johdattaa, sekä taisteltava kiusauksia vastaan.
- Anonyymi
Jumala on antanut (useimmille) järjen, ja jos oma järki ei riitä, voi etsiä tietoa, vaikkapa: syödä terveellisesti / liikunta, jne.
"viisauden alku on, hanki viisautta"
>>Miksei Jumala laihduta>>
Kenties Jumalan ei tarvitse pelätä että saa sepelvaltimotaudin.- Anonyymi
Minun tyttäreni teki sellaisen leikkauksen jossa suoli vedettiin jotenkin mahalaukun läpi suoraan.
Nyt valittaa usein ongelmiaan, kun pitää syödä vitamiineja ja mineraaleja, joita ei enää oikeasti saa ruoastaan. Syöminen hankalaa. Eikä enää edes pysy laihana kun tekee mieli syödä enemmän kuin pystyykään.
Katuu leikkaustaan. - Anonyymi
Jumala ei ole meidän komennettavissa. Ei näin. Vääpeli komentaa alokkaita.
- Anonyymi
1Moos.41:20 Biblia (1776) Ja ne laihat ja rumat lehmät, söivät ne ensimäiset seitsemän lihavaa lehmää. Kirjoitetaan: ensimmäiset.
- Anonyymi
Matteus 17:
." 21. Mutta tätä lajia ei saa lähtemään ulos muulla kuin rukouksella ja paastolla.
Tuota kun noudattaa, varmasti laihtuu, se mitä ihminen itse pystyy tekemään, ei Jumalan ihmettä tarvitse tehdä, eikä Hän siis tee sitä.
Toki on sairauksia, jotka lihottaa ihmistä ja silloin Jumala haluaa parantaa, kun muuta keinoa ei enää ole.
Eräs sairas ihminen laihtui rukousen kautta niin paljon, että housut putosi jalasta, mutta Jumalan hienotunteisuuden vuoksi vasta kotiovella kokousen jälkeen. :)
t. Jumalanhullu Voihan olla että Jumala käy sen verran harvoin Mäkkärissä syömässä että laihduttamiseen ei ole tarvetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Koko familia taas lehdissä jauhamassa vanhoja asioitaan
Nyt menee familialla lujaa. Martina ja äiti MeNaisissa (taas) ja Esko IS:ssa. Kuinkakohan monta kymmentä kertaa nuo sam3791693- 841664
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten3841632- 911499
Taas syytöntä ja rehellisintä rangaistiin
Ja vielä 13 000 euroa kaupungin oikeudenkäyntikuluja maksuun. Lisää tällaisia päätöksiä.😀481271Aika pieni se on
Joku sanoo että matala on suihku. Säätöä tarviaa nyt ruisku, että se ruiskuaa korkeudelle valopylvään Näin saamme näht411168Heh, Irvi-Riikka vie duunareilta nyt arkipyhätkin
Voihan saksilla näköjään leikellä kalenteriakin. Irvi-Riikalla ne osuivat arkipyhiin. Että sellainen duunaripuolue 😆2711103vinkki miehille
Jos on ollut erimielisyyksiä ja sun käytös on satuttanut naisya, et voi palata takaisin kevyesti niin kuin mitään ei oli164952Kiitos siitä
Kiitos siitä hahmosta jonka loit, ja jonka sain tuntea, ja kutsua ystäväksi. Se oli hyvä tyyppi ja siihen oli helppo rak42938Sinun ja kaipaamasi törmääminen
Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?86919