Monta palikkaa loksahti

Nyt vasta älysin että se että monet kauniit naiset ei vastannu mulle johtu siitä että he ovat ylimielisiä. Myöskin siitä seurannut vihatunteeni johtui ylimielisiidestä. En tajunnut ekana, vaikka mulle oli jotku varoittaneet kauniiden naisien ylimielisyydestä. Luulin itse olevani samanlainen kuin he ja yhtä komea.

Luulin että minussa oli joku vika kun tunsin vihaa. Nyt vasta välähti.
751
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kappas! Löytää sitä sokea kanakin madon!
Lakkaa siis luulemasta.

Äänestä

Ei ne avstaa koska olet ruma naisten mielestä ja naiset haluaa komean pitkän top 10 miehen.

Äänestä

Petyitkö omiin, liian optimistisiin, odotuksiisi? Mitään takuita ei ole mistään. Naiset vastaavat, jos haluavat. Usein vastauksia ei kuulu. Tämä on pelin henki.
Pitää joko hyväksyä pelisäännöt, tai viheltää peli poikki. Valinta on sinun. Vihantunne on täysin hyödytön, haaskaat vain omia voimavarojasi.
Suosittelen jättämään masentavan nettideittailun ja siirtymään live-kohtaamisiin. Uskalla lähestyä ja avaa keskustelua.
Tsemppiä ja rohkeutta tästä eteenpäin. :)

Äänestä

"En tajunnut ekana, vaikka mulle oli jotku varoittaneet kauniiden naisien ylimielisyydestä. Luulin itse olevani samanlainen kuin he ja yhtä komea."

Ei riitä, että on yhtä hyvän näköinen. Naiselle pitää olla komeampi.

Äänestä

Ei tuo ole yksipuolista, mies voi olla aivan samalla tavoin ylimielinen naista kohtaan.

Siinä haielokuva jollekin: 47 Meters Down Uncaged.

Äänestä
  • Mies voi olla ylimielinen myös toista miestä kohtaan ja on minua kohtaan ollutkin. Tarviiko myös naisten olla? Sittenhäb kaikki ovat minulle ylimielisiä. Entå jos olen demoni joka tuhoaa kostoksi ja asiat on menny jo aika huonoksi kirkkokin paloi 30v syntymäpäivänäni.

    Äänestä

Naiset ei ole ylimielisiä, ne vaan tietää tasonsa eivätkä siksi paneskele rumien miesten kanssa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt vasta älysin että se että monet kauniit naiset ei vastannu mulle johtu siitä että he ovat ylimielisiä. Myöskin siitä seurannut vihatunteeni johtui ylimielisiidestä. En tajunnut ekana, vaikka mulle oli jotku varoittaneet kauniiden naisien ylimielisyydestä. Luulin itse olevani samanlainen kuin he ja yhtä komea.

Luulin että minussa oli joku vika kun tunsin vihaa. Nyt vasta välähti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu