Malmön räjähdykset hämmensivät tutkijankin

Miksi kaikkia resursseja ei laiteta liikkeellä tällaista pahaa vastaan? Kuka kantaa vastuun siitä, että emme tarpeeksi tehokkaasti taistele vastaan”, ruotsalainen kriminologi kysyy.

https://www.uusisuomi.fi/uutiset/hyvinvointiyhteiskunnassa-ei-voi-olla-nain-pelkaamme-henkemme-puolesta-malmon-rajahdykset-hammensivat-tutkijankin/5e6591c4-519c-4abd-9582-d522879492de
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Musulmaanit pitää hauskaa. Ei siihen auta puuttua, tai saa syytteen rasismista.

Äänestä

koska eri kullttuurit taaplaa tyylillään, toiset kulttuurit räjäyttelee, toiset värkkää olkipukkeja

Äänestä

Koska viher pissikset vetelee naruista ja ylipainoisia pumpataan joukolla turistien ei ongelmaa.

Äänestä

Vieläkö ääliöt rätkyttää PS ennalta tietämiä ja selvästi ilmoittamia tulevia tapahtumia holtittoman maahanmuuton takia rasistiseksi populismiksi !

Vai häviääkö ääliörotat, kuin pierut saharaan, veikkaampa, että just niin tapahtuu !

Äänestä

Eihän suvakeille ole kuin vasta parikymmentä vuotta jankutettu tästä monokulttuurien lieveilmiöistä.Kun tuuli vain ujeltaa läpi pään ei sinne oikein tahdo jäädä mitään järkevää ajatusta.

Äänestä

Jos nämä räjähdykset ovat pahuutta niin silloin pitäisi ilotulituskin olla sitä. Eiköhän se aito ja oikea pahuus löydy sieltä äärioikeistosta.

Äänestä
  • Minkälainen ajatusmailma tuottaa tuollaisen tekstin, avaa vähän.

    Äänestä

Nythän siellä on löytynyt niin pahoja miehiä 6 kpl (radikalisoituneita ja Säpon mukaan vaaraksi maan turvallisuudelle), että hallituskin päätti, että karkoitettava on.
No ei voi kuulemma karkottaa heidän kotimaidensa tilanteen vuoksi, joten vapautettiin jatkamaan saarnaansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksi kaikkia resursseja ei laiteta liikkeellä tällaista pahaa vastaan? Kuka kantaa vastuun siitä, että emme tarpeeksi tehokkaasti taistele vastaan”, ruotsalainen kriminologi kysyy.

https://www.uusisuomi.fi/uutiset/hyvinvointiyhteiskunnassa-ei-voi-olla-nain-pelkaamme-henkemme-puolesta-malmon-rajahdykset-hammensivat-tutkijankin/5e6591c4-519c-4abd-9582-d522879492de

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu